Zülfü Livaneli: Kimse bana ‘FETÖ’ dedirtemez

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’la ilgili sözleriyle gündeme gelen, bir dönem CHP’de siyaset yapan sanatçı Zülfü Livaneli, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) için "Gülen hareketi" dedi. Livaneli, FETÖ'den bahsederken "Bu Fetullah meselesinde benim ağzıma kimse FETÖ falan gibi o tabirleri takamaz. Bu Gülen hareketinin kiminle ilişkili olduğunu kimin kime şefaat ettiğini gazeteciler lütfen araştırın. Ön yargıyla hareket etmesin kimse" ifadelerini kullandı.

Gündem 11.07.2021 - 14:31 11.07.2021 - 14:31

Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’la ilgili "Tipik bir Sünni, sağcı, Ankara politikacısıdır. Kürtleri, Alevileri, ezilenleri sevmez. Bunu çok sefer kendisi de söyledi, basında çıktı" sözleriyle gündeme gelen eski CHP vekili sanatçı Zülfü Livaneli, FETÖ için "Gülen hareketi" dedi.

"FETÖ" DİYEMEDİ

Halk TV'de Şirin Payzın'ın sunduğu 'Sözüm Var' programına video görüntülü olarak bağlanan Livaneli, konuşmasının bir kısmında FETÖ'den bahsederken şu ifadeleri kullandı:

Bu Fetullah meselesinde benim ağzıma kimse FETÖ falan gibi o tabirleri takamaz. Bu Gülen hareketinin kiminle ilişkili olduğunu kimin kime şefaat ettiğini gazeteciler lütfen araştırın. Ön yargıyla hareket etmesin kimse.

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@