Yunan spiker: Suriye'de kazanan Türkiye oldu

Türkiye ile ilgili yaptığı analizlerle dikkat çeken Yunan spiker İoannis Theodoratos, Suriye'nin kuzeyinde Türklerin kazandığını vurguladı.

Dünya 22.11.2019 - 18:09 22.11.2019 - 18:09

Yunan medyasının da sık sık gündemine gelen Suriye'nin kuzeyindeki gelişmeleri değerlendiren Yunan spiker İoannis Theodoratos dikkat çeken ifadelerde bulundu.

TÜRKİYE, TERÖR ÖRGÜTÜ YPG'NİN DENİZE AÇILMASINI ENGELLEDİ

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde attığı adımları Anglosakson lobisinin korku içinde izlediğini belirten  Theodoratos, ''İsrail'in de bu duruma kayıtsız kalmak zorunda kaldı. Çünkü bu olanlar uygun bir zamanda oldu. Tel Aviv ve Kudüs için şu anda bir hükümet kurulmaya çalışılıyor. Bütün bu olaylar olduğunda televizyona çıkıp nota veren ve hava kuvvetlerini bölgeye göndereceğini söyleyen bir Netanyahu yok. Burada mücadele edenlerin hiçbiri geri adım atmayacak. Türkiye kazanacak. Suriye kazanacak. Kürtler kaybedecek, fakat başka bir şey kazanacaklar. Bu bölgenin kontrolünün geçerliliğini kazanacaklar. Fakat Kürtler için hala önemli bir sorun var. Denize sınırları yok. Türkiye'nin stratejik hedefi buydu.'' ifadelerini kullandı.

Not: Theodoratos'un açıklamasında vurgulanan Kürtler ifadesiyle 'terör örgütü YPG' kastedilmektedir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@