YÖK Başkanı, üniversitelerin eğitime başlayacağı tarih hakkında açıklama yaptı

YÖK Başkanı Yekta Saraç, milyonlarca üniversite öğrencisini yakından ilgilendiren bir açıklama yaptı. Saraç, üniversitelere bilgi verdiklerini ve eğitim öğretim döneminin başlangıcını 1 Ekim 2020 olarak belirlemelerini istediklerini ifade etti. Buna göre üniversiteler de biraz daha geç açılacak.

Gündem 23.08.2020 - 22:54 23.08.2020 - 22:54 Bülent Deniz

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyanın başına ciddi şekilde bela olan koronavirüs salgını, olağan yaşamı alt üst etmiş durumda. Yetkililer, bir yandan bu küresel salgını kontrol altına almak için uğraşırken diğer yandan da koronavirüse karşı aşı ve tedavi yöntemleri geliştirmeye çalışıyorlar. Şimdiyse ülkemizdeki üniversite öğrencilerini yakından ilgilendiren bir açıklama geldi.

Hatırlayacağınız üzere Bilim Kurulu, dün yaptığı bir toplantının ardından ilk ve orta dereceli okulların açılış takvimleriyle ilgili tavsiye vermişti. Bu tavsiye de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından derhal uygulamaya konulmuş, ilk ve orta seviye eğitim kurumlarının önce yaklaşık 1 ay boyunca uzaktan eğitim vermesine ardından da yüz yüze eğitimin başlanmasına karar verilmişti. Benzeri bir durum, üniversiteler için de gerçekleşmiş durumda

Konuya ilişkin açıklamalar, YÖK Başkanı Yekta Saraç'tan geldi. Saraç, üniversitelere bilgi vererek eğitim öğretim dönemini 1 Ekim 2020 tarihi itibarıyla başlatmalarını istediklerini söyledi. YÖK Başkanı Yekta Saraç'ın bu açıklamaları, üniversitelerin en azından şu an için biraz daha geç açılmasına karar verildiğini gösteriyor. İlerleyen günlerin neler göstereceğiyse şu an için meçhul.

Saraç, konuya ilişkin açıklamalarında kampüslerin durumu ile ilgili de detaylara değindi. Kampüslerdeki öğrenci sayısının ve hareketliliğin azaltılmasının önemli olduğunu vurgulayan Saraç, bu bağlamda üniversitelere yeni imkanlar geliştirmeleri için zaman tanındığını açıkladı. Görünüşe göre bu yıl, üniversitelerdeki eğitim de alıştığımızdan hayli farklı şekilde olacak

Yorumlar
Oğuzhan Asiltürk'ten Saadet Partisi'ne çağrı: Bana itaat sözü verdiniz
Sosyal medyada gündem olmuştu! Dilipak'tan kadın sporcuların tartışılan giyim tarzı hakkında açıklama...
HDP'li Meral Danış Beştaş'ın 'aşı' açıklaması güldürdü!
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan arasında Bakü Beyannamesi imzalandı
Yapılan darbe sonrası, Türkiye ve Tunus arasında ilk temas! İşte detaylar...
Hangi hakla? O ilde aşı olmayanlar düğünlere alınmayacak!
CHP'li Tanju Özcan, Akşemseddin'in mezarını da mı sınır dışı edecek?
Cumhuriyet yazarı Miyase İlknur, Mehmetçiğe 'ihraç ürünü' dedi
Deniz Baykal hakkındaki tüm iddialara cevap verdi! Hükümetin iki kararına destek verdi...
İhsan Şenocak kendisini linç edenlere böyle cevap verdi!
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@