Yılmaz'dan AK Parti'ye çok kritik 'yerel seçim' uyarısı!

İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, 'Andımız' ve 'Af Kanunu' tartışmalarıyla Cumhur İttifakı'nın nasıl dağıtılmak istendiğini ve yerel seçimlerde AK Parti'nin nelere dikkat etmesi gerektiğini Milli Diriliş programında çarpıcı bir şekilde ele aldı.

Dosya 26.10.2018 - 10:45 26.10.2018 - 10:45

Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın gündemi yorumladığı Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te Türkiye gündemi çarpıcı bir şekilde ele alındı.

BAHÇELİ İTTİFAKTAN ÖNCE ERDOĞAN'IN TAVRINI BİLİYORDU

Andımız hakkında açıklamalarda bulunan Yılmaz, ''İslam ırkçılığı reddeder. Soyunu inkar eden de soysuzdur. Türksen Türk'üm de... Kürtse Kürt'e neden yalan söyletiyorsun. Arkasından 'doğruyum' detirtiyorsun. Yalan söyletiyorsun, münafıklık yaptırtıyorsun. Ne mutlu Müslüman'ım diyebilsek. Ne mutlu insanım diyebilsek. Bahçeli, Erdoğan'ın elini sıktığında Erdoğan'ın 'Andımız'ı istemediğini biliyordu. Af Kanunu'nda da Erdoğan'ın tavrını biliyordu. Bu gerekçeler hiç inandırıcı değil.'' dedi.

ADAYLARI GENEL MERKEZ DEĞİL TABAN BELİRLEMELİ

Vatandaş tabanın istemediği adayı seçmeyeceğini ve tepkisini ortaya koyacağını belirten Yılmaz, ''Tabanın adayına karışılmayacak. Aday adayları genel merkeze dilekçe verecek. Genel merkez sadece adayları süzmeli, seçmemeli. Buradan geçen adayları taban belirlemeli. Taban dediğimiz delegeler değil, tüm üyelerdir. STK'ların görüşü de alınmalı. Bunun sonucunda tabanın kararına diğer adaylar da saygı gösterir. Bu yapılırsa zafer gerçekleşir.'' dedi.    

EN BÜYÜK IRKÇI ŞEYTANDIR


Müslümanların ırklarla uğraşacak vakti olmadığını ifade eden Yılmaz, ''Allah insanları topraktan yarattı, hepimiz Adem'den geldik. İlk ırkçı şeytandır, Kur'an bunu anlatıyor. Şeytan, Adem'e secde etmeyerek 'benim soyum ondan üstündür' dedi.'' dedi.

TÜRKİYE IRKÇILIKLA YIKILMAK İSTENİYOR


Dünyada ilk nüfus sayımı İslam'ın ilk yıllarında Medine'de gerçekleştiğini söyleyen Yılmaz, ''Medine'de ev ev herkes sayıldı. Kabilelerin sayısı tespit edilmeye çalışıldı. Az gelenler ölüleri bile saydırdı. Ölüleri sayarken ayet geldi. Türkiyemiz tam ayağa kalkacakken 'ırkçılık' bıçağı yeniden çekiliyor. Herkesi uyarıyorum, yeni nesil ıkçılık tuzağının ağına düşmüştür. Doğudaki gençler Kürtçü, batıdaki gençler Türkçü yapılıyor. Bu Türkiye'nin sonunu getirme projesidir. Irkını inkar etmene gerek yok. Türküm diyebilirsin ama ırkçılık yapamazsın.'' dedi.

Haber Vakti-Özel
 

Yorumlar (2)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@