Yılın en uzun gecesinde Kocaeli İHH yetimler için bağış toplayacak!

Pandemi nedeniyle ertelenen 8. İHH Kocaeli Yetim Dayanışma Gecesi sosyal medya farkındalık çalışması olarak dijital ortamda gerçekleşecek.

Yaşam 20.12.2020 - 17:32 20.12.2020 - 17:32

IHH Kocaeli İnsani Yardım Derneği 8. Yetim gecesine hazırlanıyor. Her yıl nisan ayında gerçekleştirilen ancak bu yıl Pandemi nedeniyle ileri bir tarihe ertelenen Yetim Gecesi, Koronavirüs 2. Dalga sebebiyle kapalı ortamda geleneksel organizasyonuyla değil sanal ortamda gerçekleştirilecek.

10 NİSAN’DA YAPACAKTIK

Konuyla ilgili bilgi veren Kocaeli İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yeşildal, “Yetim gecesini normalde 10 Nisan 2020 tarihinde gerçekleştirecektik. Pandemi araya girdi yapamadık. Sohbaharda yaparız dedik. Yine koşullar hiç müsait olmadı. Bu yıl sosyal medya üzerinden yapacağız inşallah.

KISA MESAJLA BAĞIŞ

Yetimlerimiz için tüm sosyal medya mecralarında bir araya geleceğiz. Öncelikle o akşam Twitter üzerinden “heşteg” çalışmamız olacak. Sonrasında SMS ile bağış talebimiz olacak. Daha önce bilet satıyorduk, bu yıl kısa mesaj isteyeceğiz. Her mesaj 5 lira olacak. Mesaj atılacak numarayı o akşam paylaşacağız.

SİZİN DE İYİLİK BELGENİZ OLSUN

Mesaj atarak yetim gecesine destek veren herkesin cep telefonuna bir link gelecek. O linki tıkladığınızda karşınıza küçük bir form çıkacak. Adı İyilik belgesi. Adınızı soy adınızı yazıp o belgeyi iyiliği yaymak adına sosyal medya üzerinden paylaşabileceksiniz.

1 KİŞİYE UMRE, 1 KİŞİYE KUDÜS GEZİSİ

SMS atanlar arasından yapacağımız bir çekilişle bir kişiye Umre, bir kişiye de Kudüs gezisi hediye edeceğiz. Ancak insanlarımız şuna emin olsunlar; Bize yaptıkları bağışların tamamı yetimlere gidiyor. Umre ve Kudüs hediyesini sponsorumuz karşılıyor.

DÜNYA DUYSUN!

Bütün STK’lar ve kurumlarla iş birliğiyle yapıyoruz. Her zamanki gibi yetimler için bir araya gelmek istiyoruz. Ancak bu kez Kocaeli’de gerçekleştirilen bu projenin tüm Türkiye hatta Dünya genelinde duyulmasını istiyoruz. O yüzden de o akşam Kocaeli’den güçlü bir ses çıkmasını istiyoruz. Herkesin desteğini bekliyoruz.”

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@