Yaprak kurtları mahalleyi istila etti!

Yaşam 15.10.2018 - 21:30 15.10.2018 - 21:30
Mahalle muhtarı Mustafa Tozar, gazetecilere, evlerinin içine kadar giren  pamuk yaprak kurtlarıyla baş edemediklerini söyledi.

Kurtların temizlenmesi için belediye ekiplerinin düzenli ilaçlama  yapmasına rağmen sorunun bir çözüme kavuşmadığını dile getiren Tozar, "Kurtlarla  mücadele edemiyoruz, çaresiz kaldık." dedi.

"2 gündür kurt temizliyoruz"

Vatandaşlardan Ramazan Okay ise birkaç gündür kurtların mahalleyi  adeta istila ettiğini belirterek, ne yapacaklarını bilemediklerini ifade etti.

 Mevlüt Okay da "Belediye geliyor ama çözüm değil. Evlerimizin önünü  temizlememize rağmen yine geliyor. 2 günden beri kurt temizliyoruz. Evi resmen  kurt sardı. Çaresiz ne yapacağız bilemiyoruz." diye konuştu.

Vatandaşlardan Fuat Dikici de merkeze yakın bir mahallede böyle bir  olayın yaşanmasının üzücü olduğunu belirterek, evlerinin kurtların istilasına  uğradığını kaydetti.Kurtları temizlemekten bıktığını ifade eden Şükriye Uluka ise şunları  söyledi:

"Kapının önünden içeri giremiyoruz. Evde ekmek bile yiyemiyoruz. Hem  kendimiz, hem belediye ilaçlıyor ama olmuyor. Bu kurt evimizin içine kadar girdi.  Yetkililerden yardım bekliyoruz."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@