Trump: Türkiye ile sıkıntılı ilişki vardı, eskiye döneceğiz...

Gündem 13.10.2018 - 23:01 13.10.2018 - 23:01
Beyaz Saray'daki görüşmede Trump, "Sizi ve ailenizi tebrik etmek istiyorum. Türkiye'ye ve Erdoğan'a çok teşekkür ediyorum. Çok iyi ilişkilerimiz var. Süreç onlar için de kolay değildi." dedi.

Daha sonra da Brunson'a dönerek, "Büyük şeref duyduk sizi burada ağırlamaktan"ifadesini kullandı

Brunson da Trump'a teşekkür ederek başladığı sözlerine, "Birçok kişiye teşekkür etmek istiyorum. Senato'da da teşekkür etmek istediğim çok kişi var" diye devam etti.

Trump araya girerek, "Bir daha Türkiye'ye gitmek ister misiniz diye sormak istemiyorum" dedi.

Bunun üzerine Brunson, 25 yıl Türkiye'de yaşadığını belirterek, "Türkiye'yi ve Türkleri çok seviyorum" ifadesini kullandı.

Trump ise Türkiye ile gelecek döneme ilişkin olarak "Türkiye ile sıkıntılı ilişki vardı. Eskiye döneceğiz" dedi...

Trump kayıp Suudi Gazeteci için "Şu anda kimse ne olduğunu bilmiyor. Soruşturuluyor.  Çok uzun bir liste var yapabileceklerimize ilişkin. Çok fazla spekülasyon var. Ama gerçekleri ortaya koymamız lazım. Bir ses kaydı var deniyor. Bunu görmek istiyoruz. Umudumuz öldürülmemiş olması. Türkiye ile çalışıyoruz. Bu akşam ya da yarın Kral Selman'ı aramayı düşünüyorum" dedi.

Trump, ilişkilerin yeniden düzeleceği vurgusunu yaptıktan sonra "Türk halkını çok iyi tanıyorum. Gerçekten harika bir halk. Türkiye ile iyi ilişkilere sahip olma fırsatına sahibiz" ifadesini kullandı.

BRUNSON ALMANYA'DAN ASKERİ UÇAKLA ABD'YE GİTTİ

İzmir’de FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla tutuklu yargılandığı davada aldığı hapis cezasının yattığı süreye sayılması sonrası serbest bırakılan ABD’li papaz Brunson dün özel bir uçakla Türkiye’den ayrılıp Almanya’ya gitmişti.

Brunson, Almanya'daki ABD Ramstein Hava Kuvvetleri Üssü’nde Büyükelçi Richard Grenell tarafından karşılanmıştı.

Brunson’un içinde bulunduğu askeri uçak kısa süre önce ABD'ye ulaştı.

Uçak Marryland eyaletindeki Andrews Hava Üssü’ne indi.

[video width="1280" height="720" mp4="http://www.habervakti.com/images/haberler/2018/10/12.mp4"][/video]

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@