Terim-Elmas görüşmesinde yer alan sakallı kim?

Galatasaray'ın resmi Instagram hesabından paylaşılan bir fotoğrafta yer alan iş adamı Bahattin Demirbilek dikkatleri üzerine çekti.

Spor 25.06.2021 - 16:59 25.06.2021 - 16:59 Bülent Deniz

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde Galatasaray Kulübü'nün yeni başkanı Burak Elmas ve Fatih Terim'in ilk kez bir araya geldiği buluşmada Bahattin Demirbilek de yer aldı.

Rusya'nın Premier Lig takımlarından Krasnodar kulübünün de 2. Başkanı olan Bahattin Demirbilek, Burak Elmas ile Fatih Terim'in Florya Metin Oktay Tesisleri'nde bir araya geldiği, görüşmede yer aldı.

Fotoğrafa yorum yazan pek çok Galatasaray taraftarı, Bahattin Demirbilek'i transferlere katlıda bulunmaya davet etti. 

BAHATTİN DEMİRBİLEK KİMDİR?

1971 yılında doğdu. Rusya'da yaşamını sürdüren Bahattin Demirbilek, ülkenin en büyük inşaat firmalarından birisi olan ESTA Construction'u kurdu. Serveti tam olarak bilinmese de Demirbilek dünyanın en büyük inşaat şirketleri arasında 159. sırada olan şirkete sahip konumda. Otomobil fabrikası ve stadyum inşaatı gibi büyük işler alan Bahattin Demirbilek, 2018 yılında dünyanın en büyük şirketleri arasında ilk 200 arasında yer aldı. Ankara’da büyüyen ve çalışma hayatına 15 yaşında başlayan Bahattin Demirbilek, 1993’te yani 22 yaşında Rusya’ya gitti. Profesyonel olarak yıllarca Rusya’da çalışan Demirbilek 33 yaşında ise ESTA Construction’ı kurdu. 2005 yılında kurduğu şirketi 2018 yılında dünyanın en büyük 250 inşaat şirketinden biri haline getiren Demirbilek aynı zamanda “Hayatın anlamı ve çocukluk aşkım” sözleriyle nitelendirdiği ve kongre üyesi olduğu Galatasaray sevdası nedeniyle oğlunun adını Aslan koydu.

Rusya’da yaptığı taahhüt işleriyle ülkenin en büyük müteahhitlerinden biri olan Bahattin Demirbilek’in ESTA Construction’ı aynı zamanda Mercedes-Benz Daimler’in ülkedeki en büyük yatırımı ve ilk otomobil fabrikasını, Saratov’daki Yuri Gagarin Havalimanı’nı da inşa ediyor.

ENR tarafından her yıl açıklanan ve dünyanın en büyük inşaat şirketlerinin sıralandığı listede 2015 yılında 189’uncu sırada yer alan ESTA Construction, 3 yıl içerisinde aynı listede 30 sıra birden yükselerek 2018 yılında 159’uncu sırada yer aldı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@