Taliban'dan flaş Türkiye açıklaması! İşte detaylar...

Taliban Sözcüsü Suhail Shaheen, Türkiye'nin kendileri için kardeş ülke olduğunu belirterek, "Türkiye ile iyi ilişkiler kurmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Gündem 16.08.2021 - 18:20 16.08.2021 - 18:25

Taliban Sözcüsü Suhail Shaheen, A Haber canlı yayına katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

"DÜZENE UYUM SAĞLAYACAĞIZ"

Taliban Sözcüsü Suhail Shaheen yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bizim mesajımız dünyaya şudur; Afganistan'da bir hükümet kurulacak ve bu hükümet dünyadaki düzene uyum sağlayacak. Bölgesel olarak da herkesle uyum içinde olacağız. Pakistan, Afganistan ve çevremizdeki için temel hakları tanıyarak yönetim kurmak istiyoruz. Herkesin içi rahat olsun. Kimse için tehdit oluşturmuyoruz."

"KARDEŞ TÜRKİYE İLE YAKIN İLİŞKİLER KURMAK İSTERİZ"

Türkiye ile Afganistan arasındaki bağların devam etmesini istediklerini belirten Shaheen, "Türkiye bizim için kardeş ülkedir, İslami bir ülkedir. Burada kardeş ülkenin bizimle olması çok güzel. Türkiye ile iyi ilişkiler kurmak istiyoruz. Herhangi bir parasal yardım ya da işbirliği için Türkiye ile yakın olmak isteriz" dedi.

ÇOCUK KAÇIRMA İDDİALARINA YALANLAMA

Taliban Sözcüsü çocuk kaçırma iddialarını yalanladı. Shaheen, "Bu haberler doğru değildir. Propaganda için kullanılan haberlere itibar edilmemeli. Böyle bir şey olmamıştır ve yaratılan haberlerdir. Bunlar Kabil'in önceki uluslararası ulusal bilgi merkezinden yapılan haberlerdir. birçok kez söylendi ve bunlar insanı zehirleyecek şeylerdir. İnanmayın" ifadelerini kullandı.

A HABER

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@