Suudi Arabistan Başkonsolosu Türkiye'den ayrıldı

Yerel 17.10.2018 - 09:01 17.10.2018 - 09:01
Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasının ardındaki sır perdesi henüz aralanmadı.

Özel ekip kuruldu, günler sonra Suudi Arabistan'ın İstanbul Konsolosluğu'nda arama yapıldı. Kaybolan muhalif Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'ya ait iz arandı.

Olay yeri uzmanları teknolojinin tüm imkanlarını kullandı. Her yer didik didik arandı. Ekipler, "mavi ışık" yöntemiyle kan izi aradı, boya ya da temizlik yapılıp yapılmadığını araştırdı.

Konsolosluğun tüm birimlerinde yapılan arama yaklaşık 10 saat sürdü. Sabaha karşı sona eren aramada elde edilen bulgular özel torbalarla taşındı. Deliller özel ekibin çalıştığı laboratuvarda incelenmeye başladı.

Bunun için gün içinde konsolosluk önünde heyecanlı bekleyiş vardı. Şüphelenilen adreslerden biri de Başkonsolosun konutu.

Bir Başsavcı Vekili, Bir cumhuriyet savcısı, olay yeri inceleme ekibi ile dışişlerinden yetkili Başkonsolosun konutuna gidecek.

Olay yeri inceleme ekipleri başkonsolosun konutunda arama yapacak.

Bu arada önemli bir gelişme de yaşandı.

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosu Muhammed el Uteybi Türkiye'den ayrıldı.

Uteybi'nin saat 17.00'de Atatürk Havalimanı'ndan kalkan uçakla Riyad'a uçtuğu öğrenildi.

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine katkı veren ve Batı medyasında Ortadoğu ile ilgili haberleriyle tanınan Kaşıkçı, 2 Ekim'de resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra ortadan kaybolmuştu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@