Süleyman Soylu'dan çok önemli açıklamalar!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk'te gazetecilerin sorularını yanıtlıyor.

Gündem 24.05.2021 - 21:26 24.05.2021 - 21:26 Bülent Deniz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk'te gazetecilerin sorularını yanıtlıyor. Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

1980 darbesini de öncesini de gördüm. Babam Adalet Partisi'nde siyasetçiydi. Eve çıkarken bodrum katımıza bomba konulup konulmadığını kontrol ederek çıkardık. İlkokul, ortaokul, lise hatta bazen 80 öncesi babamla beraber gece karanlığında bazıları hareket ederler, köşeye konuşlanmışsa onu hep seçici, sanki bir şey yapabilecek gözle bakardık. Sokağımızda bir kişinin taranarak öldüğünü gördük. Çocuktuk o zaman. 

Siyaset ve demokrasi bize şunu öğretti: Ya göründüğün gibi ol ya da olduğun gibi görün. Biz her şeye cevap vermekle mükellefiz. Elbette her mesleğin kendine ait etiği olduğu gibi siyasetin de gazeteciliğin de ahlakı vardır. Sorularınız her biri benim için kıymetli. 

SEDAT PEKER'İN VİDEOLARI

Bu olaylar başlayınca, bir organize suç suçlusu, yıllarca Türkiye'de herkesin bildiği ve hayatının nereden geldiği belli olan birisinin bu iftiralarının hepsi saçmadır. Bunlarla ilgili hiç muhatap değiliz. Doğru bulmuyoruz diyerek bu mesele kenarda durabilirdi. Dikkat ederseniz birinci ve ikinci videoda şahsımla alakalı bir şey yok ve ben o zaman devreye girdim. 

Her türlü sapkınlığın içinde olan birinin söylediği ipe sapa gelmez sözler olarak görmedim. Baktım ki bir eleman bir sözcülük ortaya koyuyor. İddiaları ve iftiraları tamamen boş olsa da devleti hedef alıyor, Türkiye'ye tırnak içinde söylüyorum vesayet ortaya koymaya çalışıyor, neredeyse herkese 'ipiniz elimde' diyor ve bir sessizlik hakim. 

Terörle mücadele etmişiz, teröre ciddi şekilde darbe vurmuşuz. Organize suç çetelerine darbe vurmuşuz. Uyuşturucuyla mücadele etmişiz, önemli bir sonuç elde etmişiz. FETÖ'yle mücadele ediyoruz, DEAŞ yanı başımızda. Türkiye bütün bunlarla mücadele ederken sanki birileri Türkiye'nin sahayı temizlemesinden önce son kaleyi kaptırmamak için bir hamleye giriyor.

Yıl 2015. Ben AK Parti Genel Başkan Yardımcısıyım. Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu. 'HDP ile anayasa yapabiliriz' dedi. Ne demek istediğini anlayamadık. 7 Haziran seçimleri yapıldı, AK Parti hükümeti tek başına kuramadı. İlk MKYK toplantısında bugün DEVA Partisi'nin başkanı olan Ali Babacan o gün şunu söyledi: Hiç bu işlere bakmamalıyız, şu anda ekonomiyi ayakta tutmalıyız. Dedim ki: Bizim sorumluluğumuz bugün demokrasiyi ayakta tutmak ve hükümeti kimin kurabileceğine ait çabalarımızı gerçekleştirebilmek. Bu seçim tamamlanmamıştır, kampanya devam etmektedir ve Kasım'da da seçim oldu. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@