Süleyman Soylu: Buraya gelen 'Ben böyle bir şey görmedim' diyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Çok büyük bir afet olduğunu hepimiz görüyoruz. Buraya gelen herkes 'Ben böyle bir şey görmedim' diyor. Burada yaşayanlar da öyle söylüyor" açıklamasında bulundu. Soylu "Devlet tüm gücüyle burada, inşallah çok yakın bir zamanda yaralar sarılacaktır" ifadelerini kullandı.

Gündem 24.08.2020 - 15:58 24.08.2020 - 15:58 Bülent Deniz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Giresun'daki sel felaketiyle ilgili TVNET'e açıklama yaptı. Devletin tüm gücüyle sel bölgesinde olduğunu söyleyen Soylu "Vatandaşın yaralarını sarıyoruz" açıklamasında bulundu.

Soylu'nun açıklamaları şöyle:

"Burada arama kurtarma ekiplerimiz, hasar tespit ekiplerimiz çalışıyor, aynı zamanda zarar ziyan ekiplerimiz çalışıyor. Bütün devlet tüm gücüyle burada. Belediyelerimiz çalışıyor. Buradaki vatandaşlarımızın da yaraları sarılmaya çalışılıyor.

Çok büyük bir afet olduğunu hepimiz görüyoruz. Buraya gelen herkes 'Ben böyle bir şey görmedim' diyor. Burada yaşayanlar da öyle söylüyor.

Tabi dere olduğu için önce de afetler olmuş, ama bu boyutları itibariyle, sonuçları itibariyle de çok daha büyük olduğu burada duruyor. İnşallah vatandaşlarımızın sabrıyla vakarıyla, bizlerin gayretiyle... Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konudaki talimatları da çok net ve açık. İnşallah çok yakın bir zamanda yaralar sarılacaktır."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@