STK'lardan, 'Kosova' protestosu! "Bir an önce bu yanlış karardan geri dönülsün!"

Başkentte bir araya gelen bazı sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri, Kosova Cumhuriyeti'nin Kudüs'te büyükelçilik açmasını protesto etti.

Gündem 23.03.2021 - 19:16 23.03.2021 - 19:16

İnanç Özgürlüğü Platformu, İHH, Memur-Sen üyelerinin yanı sıra Türkiye'de yaşayan Filistin ve Arnavutluk vatandaşları, Kosova'nın Ankara Büyükelçiliği önünde toplandı. Zeynel Özkan, grup adına yaptığı basın açıklamasında, 1998'de Kosova işgal edilip büyük katliamlar yaşanırken, İsrail'in işgalcilerin yanında durduğunu söyledi.

İşte STK'ların birlikte yaptığı basın açıklamasının tamamı:

Hak ile batılın mücadelesi ilk insandan bugüne değin her zaman devam etti. Bu mücadelede galip olanlar her daim yılmadan mücadele eden hakkın taraftarları olmuşlardır.

Tüm dünyada ve aynı zamanda Kosova’daki ihtilaflı meseleleri kendileri için büyük bir fırsata çeviren Siyonist İsrail ve avaneleri, yerli işbirlikçileri çabaları ile Kosova’da iktidar boşluğu oluşturarak fırsattan istifade edip Kudüs’te Kosova’nın büyükelçiliğini açtırmışlardır.

1998 yılında Kosova işgal edilip büyük katliamlar yaşanırken, Kosova’ya karşı işgalcilerin yanında duran Siyonist İsrail, maalesef aradan çok fazla bir zaman geçmeden ve henüz Kosova şehitlerinin kanı bile kurumamışken fırsatını kollayıp işbirlikçileri eli ile o acı günleri unutturup böyle bir hamle gerçekleştirmiştir.

Bizler nasıl ki Kosova bağımsızlık savaşında canımız pahasına Kosova’ya sahip çıktıysak bugün ve her zaman olduğu gibi işgal altındaki Filistin’e sahip çıkıyor ve Siyonist işgalciler başta Kudüs olmak üzere bu toprakları terk edene kadar mücadelemizi devam ettireceğimizi bu vesile ile bir kere daha dile getiriyoruz.

Unutmayalım ki Müslümanlar kardeştir ve bir kardeş bir başka kardeşini asla zulme terk edemez. Kosova ve Filistin’in kardeş olduğu gibi. Bizler inanıyoruz ki Kosova'nın feraset sahibi halkı Filistin'li kardeşlerini asla zulme teslim etmeyecek ve yöneticilerinin almış oldukları bu yanlış karardan dönmeleri için yoğun çaba sarf edeceklerdir.

Müslümanlar olarak bizler din, dil, ırk, renk ayrımı yapmaksızın, mazlumun dini sorulmaz ilkesi ile tüm mazlumlara sahip çıkma gayreti içerisinde olduk. İşte bugün de buradan Kosova büyükelçiliğinin önünden bütün mazlum insanlara sahip çıkacağımızı tekraren haykırıyoruz.

Başkenti Kudüs olan Filistin devletinin işgalden kurtulacağı günü sabırsızlıkla bekleyen bizler, Kosova hükümetinin yaptığı bu vahim hatadan bir an önce döneceğine yürekten inanıyoruz.

Bütün mazlum insanların Siyonist İsrail çetesi ve onun hizmetlisi olan İngiltere ve ABD tahakkümünden kurtularak hür ve bağımsız yaşamasını Allah’tan niyaz ediyoruz.

Siyonist çete ve Emperyalist uşaklarının yaklaşık olarak 100 yıldır Filistin toprakları başta olmak üzere İslam beldelerinde kurguladıkları böl, parçala, yalnızlaştır ve yönet politikası bugün hala devam etmektedir. Siyonistlerce kurgulanan 11 Eylül olaylarından sonra İslam topraklarının işgali ve müslüman katliamı hız kazanmıştır. Bu işgal ve katliamlar yeterli gelmemiş olmalı ki şimdide terörün finansmanının önlenmesi adı altında duyarlı insanların mazlum coğrafyalarla kurdukları maddi ve manevi bağları koparmaya çalışmakta ve bu yöntemle 21. yüzyılda yeni katliamlar ve soy kırımlar tertip etmektedirler.

Bizler biliyoruz ki, doğaya, tarihe, medeniyete ve tüm dünya insanlarına yönelik en büyük tehlike ve tehdit Siyonist İsrail çetesi ve onların emperyalist uşaklarıdır. Tüm dünyada akan kanın, yakılan yok edilen nesillerin müsebbibi bu çetelerdir. Ellerinde bulundurdukları küresel medya ağı sayesinde iyiyi kötü, kötüyü ise iyi olarak göstermekte ve tüm insanları yazdıkları bu kötü senaryolara inanmaya zorlamaktadırlar. Bu vahşi amaçları için her yolu mübah saymakta, kendi elleri ile kurdukları terör örgütleri ile tüm dünyada karmaşa ve kaos ortamı oluşturmaktadırlar. Diğer yandan taşeron örgütlerin bir kısmını ise dünya kamuoyuna özgürlük savaşçıları olarak lanse etmektedirler.

Bizler Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri olarak, Kosova hükümetinin Kudüs’te elçilik açmış olmasını, insanlığın vicdanında ve tarihte kara bir leke oluşturacağına inanıyor ve bir an önce bu yanlış karardan geri dönülmesi talebimizi yineliyoruz.

Özgür bir Kudüs için,

israilsiz bir dünya duası ile.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@