Şevki Yılmaz: Gençlere tarihi olduğu gibi öğretin...

İlahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz, geçtiğimiz aylarda Milli Diriliş'te gençlere uyarılarda bulunarak sahte tarihe karşı uyanık olmaları gerektiği yönünde uyarılarda bulunmuştu.

Gündem 30.08.2020 - 15:21 30.08.2020 - 15:21 Bülent Deniz

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın gündemi yorumladığı Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te yakın tarihteki olaylarla ilgili çarpıcı detaylar ele alındı.

AMAÇLARI GENÇLERİ İSLAM'DAN UZAKLAŞTIRMAK

''Hala Allah'ın yerine alternatif arayanlar var bu ülkede'' diyen Yılmaz, ''Çok büyük yanlışlık var. Biz İstiklal Savaşı'ndaki şehit ve gazilerimizin hepsini ayırmadan severiz. Kanımız bozuk değil ki... Onların derdi o değil ki. Onların derdi yalan tarihi gençliğe yutturarak, gençleri İslam'dan uzaklaştırmak.'' vurgusunda bulundu.

GERÇEK TARİHİ BİLMELİYİZ

Türkiye'nin Osmanlı'nın yerine İslam aleminde ana olmasın diye uğraşanlara tepki gösteren Yılmaz, ''Milleti tabularla aldatıyorlar. Türkiye yeniden dünya nöbetine gelmeli. Bunun Türk'ü Kürt'ü Alevisi yok hep beraber geleceğiz. Ama gerçekleri bileceğiz. Tarihi olduğu gibi öğretin.'' ifadelerini kullanarak, tarih vererek tüm yaşanan savaşları ve gelişmeleri tek tek ele aldı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@