Şevki Yılmaz'dan iktidara çağrı: Mutfak yangını acil tedbirlerle söndürülmeli!

İlahiyatçı yazar Şevki Yılmaz iktidarı mutfak yangını konusunda uyararak acil tedbirler alınması gerektiği çağrısında bulundu.

Gündem 10.09.2021 - 12:58 10.09.2021 - 13:03

Şevki Yılmaz, 'İktidarımıza mutfak uyarısı' başlığıyla yayımlanan yazısında gıda fiyatlarında yaşanan artışı değerlendirdi.

"İktidarımızın yetkilileri, her şeyi toz pembe gösteren birtakım hesabi ekonomistlerin tuzaklarından kurtulmak için pazar yerlerini dolaşmalı ve artarak devam eden mutfak yangınını acil tedbirlerle söndürmelidir" diyen Yılmaz, şöyle devam etti:

"Ev kiralarının bir yıllık artışları incelenmelidir. Bir sene evvelki elektrik ve doğalgaz faturalarıyla, bu seneki faturaları ve bir yıl evvelki et, zeytin peynir ve yumurta gibi temel ihtiyaç gıda maddelerinin el yakan fiyatları acilen mukayese etmelidirler. Köylümüzün mazot gübre ve ilaçlama zamları sebebiyle ekimi ve hayvancılığı terk etmeye başladığını bizzat köylümüzden dinlemelidirler.

Medya gücünden mahrum olduğumuz bizim gençliğimizdeki Refah Partisi döneminde seçim sonuçları ilk açıklandığında oyumuzun azlığından üzülen kardeşlerimize; 'Sabredin daha varoşların (Orta direk ve altındaki gariplerin) oyları gelmedi, gelince biz kazanacağız' derdik. Ve bilhassa 1994’teki büyük başarılar onların gece yarısı gelen oylarıyla sağlanmıştır.
Yaşanan son seçimlerde gördük ki, sandıklar açıldığında iktidarımızın oyu yüzde yetmişlerden başlamakta ancak varoş oyları geldikçe düşüşe geçmektedir. Bunun ana sebebi artan mutfak yangını ve mazlumları ağlatan süresiz nafaka, genç evlilik mağdurlarına ceza gibi vs. çıkartılan zulüm yasalarıdır.

Sandık darbesini sadece seçmen önler. Bunun için iktidarımızın seçim ittifakına değil, sadece seçmen ittifakına ihtiyacı vardır!

İşsizler ordusundan, parasızlıktan evlenemeyenlerden, evlenip yuvası yıkılanlardan, kirasını ödeyemeyenlerden, satış yapamadan iş yerini kapatanlardan, zulüm yasalarının mağdurlarından, yalan itiraflarla iftiraya ve kumpaslara kurban edilmiş Fetözede kurbanlarından, geçmiş devasa hizmetlerimizi anlatarak yeterli oyu alamadığımızı son seçimlerde acı bir şekilde yaşadık."

Yorumlar (2)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@