Seminere giden öğretmenin Kovid-19 testi pozitif çıktı, İzolasyon başlatıldı

Mersin'de seminere giden bir öğretmene yapılan koronavirüs testi pozitif çıkınca seminere katılan öğretmenlere izolasyon işlemleri başlatıldı.

Gündem 25.08.2020 - 23:10 25.08.2020 - 23:10 Bülent Deniz

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin mesleki çalışma faaliyetleri kapsamında 1 Milyon öğretmeni seminer için okullara çağırdı. 24 Ağustos tarihinden itibaren göreve başlayan öğretmenlerin seminer faaliyetleri 18 Eylül tarihine kadar devam edecek. Seminer döneminde uzaktan eğitim süreci de başlatılacak. Seminerlerin yüz yüze okullarda yapılacağı kararı çıkar çıkmaz özellikle sosyal medyada öğretmenler, seminerlerin online olması yönünde büyük bir kampanya başlattı. Her gün sosyal medyada gündeme gelen bu talep karşılığını bulmadı, öğretmenler seminer faaliyetlerini yürütmek için okullara çağrıldı. Seminer süreci başlamış oldu.
 

Mebpersonel.com olarak  aldığımız bileğilere göre Mersin'de bir okulda covid-19 sonucu çıkmadan seminere çağrılan ve 40 kişi kapalı alanda bir arada tutulan bir öğretmenin koronavirüs testi pozitif çıktı. Olayın yaşandığı okulda panik ve kargaşa yaşandığı toplantıda 40 kişinin olduğu , herkesin panik halinde olduğu. Okulun tüm öğretmenlere test yapılmasını ve tatil edilmesini talep edildiği  fakat cevap olarak sadece beden eğitimi zümresinin okula gelmemesi yönünde tedbir alındığı ifade ediliyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@