Samsunspor yeni formalarını tanıttı! "Dünyanın en ağır formalarını sırtımıza geçiriyoruz."

Samsunspor futbol takımı yeni sezonda giyeceği formaları tanıttı. Yeni formalarını mor renkte ve kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla ense kısmına 'Kadına Şiddete Hayır' yazdıran futbol kulübü, formanın tanıtımını da 'Dünyanın en ağır forması' başlıklı videoyla yaptı.

Spor 11.07.2021 - 00:13 11.07.2021 - 00:13 Bülent Deniz

Samsunspor, kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için hazırladığı, futbolcuların giyeceği mor renkte olan ve ense kısmında “Kadına Şiddete Hayır” yazılı yeni formayı sosyal medya hesabından paylaştığı bir video kliple tanıttı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla 'dünyanın en ağır formasını sırtımıza geçiriyoruz' diyen kulüp: “Dünyanın her yerinde, her dilde aynı sorumluluğu paylaşıyoruz. Kadına şiddete karşı durmak için dünyanın en ağır formasını sırtımıza geçiriyoruz. Bu utanca dur demek için #DünyanınEnAğırForması çok yakında Store 55'te” notuyla klipi paylaştı.

Klipte şu ifadeler yer verildi:

“Bir cümle düşünün. Hangi dilde yazılırsa yazılsın, hangi dilde söylenirse söylensin aynı sorumluluğu taşıyan… O cümleyi, bu videonun başından beri farklı dillerde gördünüz. Ama ne anlama geldiğini anlayamadıysanız, Türkçesini de söyleyelim: 'Kadına Şiddete Hayır.' İşte bu cümle 15 farklı dilde dünyanın en ağır formasında. Gelin bu formayı ve bu mesajı hep birlikte, sezon boyunca sırtımızda taşıyalım. Kadına şiddete son vererek bu utancı daha fazla üzerimizde taşımayalım. Dünyanın en ağır forması çok yakında Store 55’te.”

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@