Şaban Sevinç'ten itiraf: Halk TV'nin başındayken CHP yönetimi İnce ve Akşener'i yayınlamamı istemedi

Halk TV'nin eski Genel Müdürü Şaban Sevinç, 2018'deki Cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecinde CHP yönetiminin, Muharrem İnce ve Meral Akşener'i yayınlamaması için kendisine baskı yaptığını söyledi. Sevinç, ismini vermediği CHP genel başkan yardımcısının "Başımıza bela mı edeceksin, İnce'yi neden bu kadar gösteriyorsun?" ve "Bizim oylarımız İYİ Parti’ye kayıyor, Akşener'i yayınlama" dediğini aktardı.

Gündem 06.07.2021 - 15:53 06.07.2021 - 15:53 Bülent Deniz

Şaban Sevinç, CNN Türk'te yayınlanan 'Tarafsız Bölge' programında 2018'deki Cumhurbaşkanlığı seçimleri sürecine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"Başımıza bela mı edeceksin"

İsmini vermediği bir CHP genel başkan yardımcısının 'Muharrem İnce'yi niye bu kadar gösteriyorsun, başımıza bela mı edeceksin?" dediğini belirten Sevinç, CHP yönetimi tarafından yapılan baskıyı şöyle anlattı:

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Halk TV’nin genel müdürüydüm. CHP yönetimi tarafından Muharrem İnce’ye mobbing uygulandı. Daha seçim kampanyası sürerken 24 Haziran 2018 seçimleri öncesi Muharrem İnce il il geziyor. Biz de yayınlıyoruz.

"Oylarımız İYİ Parti'ye kayıyor"

Genel merkezden bana telefon açıldı ve 'neden bu kadar yayınlıyorsun' dendi. Adam daha kampanya yaparken genel merkez çelme takıyor. Bana CHP Genel Başkan yardımcısı ‘Başımıza bela mı edeceksin neden bu kadar gösteriyorsun’ dedi. 'Bizim oylarımız İYİ Parti’ye kayıyor' denilerek ‘Meral Akşener’in mitinglerinin de yayınlaması istendi.

"Kendi adaylarını sansürlüyorlar"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, "CHP, 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendi adaylarını ve ittifak yaptıkları parti liderini, kendi fonladıkları kanalda sansürlemeye çalışmış. Birbirine tahammülü olmayan aktörlerden oluşan bir siyasi ittifak ve kirli medya ilişkileri... Nereden tutarsanız elinizde kalıyor" dedi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@