Rahmi Turan-Kılıçdaroğlu ortak prodüksiyonu! CHP'lilere kritik uyarılar...

Kemalist kimliğiyle ve CHP'yle ilgili paylaştığı kulis bilgileriyle öne çıkan Tahir Çalgüner, Rahmi Turan'ın öne attığı 'esrarengiz CHP'li' iddialarının mizansen olduğunu vurguladı.

Siyaset 22.11.2019 - 17:39 22.11.2019 - 17:39

Kemalist yazar Tahir Çalgüner, nisan ayındaki parti kurultayı çok sıcak geçeceğini vurgulayarak, esrarengiz partili ile külliyede yapılan bir  görüşme diye bir şey de yok ifadelerini kullandı. Bu bir mizansen diyerek Kılıçdaroğlu'nun parti tabanına mesaj vermek isteğini belirtti.

KILIÇDAROĞLU'NUN EN BÜYÜK KORKUSU

Sipariş yeni parti programı, nisan ayında parti içinde ve seçmen nezdinde büyük bölünmelere neden olabilir diyen Çalgüner; ''Kılıçdaroğlu'nun en büyük korkusu bu pimi çekilmiş "Yeni parti programı"dır''dedi.

CHP'LİLERE ÖNERİLERDE BULUNDU

Çalgüner nisan ayındaki kurultayda ise partililere ve tabana 4 maddelik bir öneride bulundu:

1. Partinin ideolojisi olarak Kemalizm'den "Sosyaldemokrasiye" doğru yapısal bir kayış olduğunu, kantarın topuzunun kaçtığını belirtmek,
2. Kılıçdaroğlu ve 10 Aralık siyasi çetesini deşifre etmek,
3. Yeni parti programını iyi incelemek ve bazı maddelerine şiddetli muhalefet yapmak,
4.. EKREM İmamoğlu'nun proje olması nedeniyle Cumhurbaşkanlığına aday gösterilmemesini sağlamak; Türkiye'nin ve partinin geleceği açısından son derece önemli bir tarihi dönemeç noktasıdır diye de ekledi.

Yorumlar (6)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@