Perinçek: Medeni Kanun bizi insan yaptı, Orta Çağ'dan kurtardı!

Akit TV'de ekrana gelen söz meydanı programında televizyonculuk tarihinde eşine az rastlanır bir olay yaşandı. İki zıt kutup olan Vatan Partililer ile Yeniden Refah Partililer, Türkiye'nin en tartışmalı konularından biri olan kadın meselesi, nafaka ve erken evlilik konuları için bir araya geldi. Muhammet Binici’nin hazırlayıp sunduğu programda gergin anlar yaşanırken, program sosyal medyada geniş yer buldu. işte detaylar..

Gündem 29.11.2019 - 15:45 29.11.2019 - 15:45

Bir yanda Vatan Partililer, bir yanda Yeniden Refah Partililer, diğer yanda nafaka, velayet, çocuk haczi ve erken evlilik mağdurları…

Akit TV ekranlarında çarşamba akşamları ekrana gelen söz meydanı programında bir araya gelen iki zıt kutbun bir araya geldiği tartışma gündem oluşturdu. Muhammet Binici'nin hazırlayıp sunduğu program Zeytinburnu Belediyesi Kazlıçeşme Kültür Merkezi’nden canlı olarak ekranlara taşındı. Vatan Partili ve Yeniden Refah Partili gençler ve ilgili platform temsilcilerinin doldurduğu salonda zaman zaman gerilim tırmandı, sert tartışmalar yaşandı.

MEDENİ KANUN’A METHİYELER DÜZDÜ

Özellikle Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek'in salondakilere parmak sallayarak aşağılayıcı sözleri büyük gerilime yol açtı. zaman zaman bazı gençlerin ayağa kalkıp kürsüye yürümek istediği görüldü. Perinçek'in Anadolu aile yapısıyla alakasız ve batı dayatması Medeni Kanun’u öven sözlerine cevap ise diğer katılımcılardan geldi. 6284 sayılı kanunla ailesi yıkılmanın eşiğinde olan bir mağdurun serzenişi ve Muhammet Binici'nin çağrısı ise büyük takdir topladı. Program tarafların el sıkması ile olaysız bir şekilde sona erdi.

HaberVakti

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@