Özgür Özel: Erken seçime davul zurnayla gideriz!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Habertürk'ten Kübra Para yaptığı açıklamada 'Saray’a giden CHP’li' tartışması hakkında değerlendirmelerde bulundu. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan'ın yalandan ibaret köşe yazısı sonrası başlayan 'Beştepe'ye giden CHP’li' tartışması hakkında konuştu.

Siyaset 21.11.2019 - 22:49 21.11.2019 - 22:49

İşte Özel'in açıklamasından satır başları...

"CHP keyifli bir partidir. CHP demokrasi geleneği güçlü bir partidir. CHP'de böyle birşey olduğunda bir şakalaşma beklersiniz ama biz de CHP'de bile böyle birşeyin şakası bile olmaz. Kimse kimseye 'Saray'a giden sen misiniz?' diye sormaz. Mevcut milletvekillerimiz ya da ismi geçirtilen son Cumhurbaşkanı adayımız... (Muharrem İnce) Bu son derece yakışıksız birşey...

CHP'liler şunu bilir; CHP iktidarı Saray kapısında aramaz. Bu parti içi iktidar da olsa, parti dışı iktidar da olsa. Hiçbir CHP'li Saray kapısında iktidar aramaz. CHP'nin temel motivasyonu Atatürk'ün kurduğu Meclis'e sahip çıkmak, cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmaksa...

Meclis'in yetkilerini elinden alan, Meclis yerine yasama yapmaya çalışan. Halen daha kendi yaptığı Anayasaya uymayıp Meclis'i bir takım hamleler baskı altına alan ve istediği gibi oluşturan ve yöneten Saray rejimine bizim motivasyonumuz direnmektir. Oradan tekrar demokrasiye dönmek yolundadır.

Bizim temel motivasyonumuz şu; 100. yıllar başladı 19 Mayıs'ta Samsun'daydık. 5 Eylül'de Sivas'taydık. 23 Nisan'da Meclis'in kuruluşunun 100. yıldönümü. Bir 100. yıl daha var 29 Ekim 2023!  Temel motivasyonumuz, 29 Ekim 2023'te Cumhuriyet Balosu'nu Atatürk Orman Çiftliği'ne kurulmuş Kaçak Saray'da değil de layıkıyla Çankaya Köşkü'nde yapılacak mı?"

'CHP, bu iktidardan hemen kurtulması gerekildiğini biliyor' diyen Özel, '23 Haziran sonrasında erken seçim istemedik, ama böyle bir karar alınırsa en memnun olacak olan biziz' dedi. AK Parti ve MHP'nin ittifakını 'çarpık hükümet olarak nitelkendiren CHP'li Özel, bundan kurtulmak için desteklerini esirgemeyeceklerini ve 'Erken seçime davulla zurnayla gideriz, hay hay deriz' dedi.

İKİ SENE ÖNCE DAVUL-ZURNAYA TEPKİLİYDİ

Özgür Özel bu davul, zurna benzetmesini 16 Nisan 2017 Referandumunda da tam tersi şekilde kullanmıştı. Referandumla ilgili olarak "O pazar gecesi 'Hayır' çıkarsa davul zurna ile kutlama yapmayacağız" diyen CHP'li Özel, "Uzun zamandır bir seçim kutlaması yapamadık, bir birikim var ama yine de bunu kesinlikle yapmamak gerekiyor" açıklamasında bulunmuştu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@