Ömer Çelik: CHP’lilerin karakteri dibe çökmek!

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir CHP'linin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü yönündeki haberler ve sonrasında yapılan tartışmalar ile ilgili Twitter'dan değerlendirmelerde bulundu.

Siyaset 24.11.2019 - 19:42 24.11.2019 - 19:42

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gizlice Beştepe'de görüştüğü iddiaları üzerine Muharrem İnce'nin yaptığı basın toplantısını değerlendiren AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Cumhurbaşkanımızın Külliye’de bir CHP’liyle görüştüğünü iddia eden yalan habere imza atan gazeteciler bu yalanın arkasından çekildi. Haberin kaynağı olarak CHP Genel Merkezi’ni adres gösterdiler. Bu yalan haberin hedefi olan CHP’li siyasetçi, bu yalan haber vasıtasıyla üretilen kumpasın CHP Genel Merkezi tarafından üretildiğini söylüyor. Açıkça, tüm taraflar CHP Genel Merkezi’nin ürettiği bu kumpas siyaseti yüzünde hesap vermesi gerektiğini söylüyorlar." dedi.

Çelik, CHP'nin sözcülerinin açıklamalarını ve Cumhurbaşkanlığı'na dönük suçlamaları 'yalan siyaseti' olarak niteledi, siyasal çürümüşlük vurgusu yapıp bunun olağan hale geldiğini savundu:

Yalan siyaseti üreten CHP sözcüleri ise mahcup olacakları yerde hala Cumhurbaşkanlığını suçlama şeklindeki yalan siyasetini sürdürmeye devam ediyorlar. Yalan, kumpas ve ahlak sınavından eksi not alarak her dakika daha fazla dibe çökmek siyasal karakter haline gelmiş artık.  Kendi koltuklarını korumak için yalana ve komploya kurumsal kimlik giydirmeye çalışan bir grupla karşı karşıya siyaset hayatımız. Tablo net, siyasal çürümüşlük bir siyaset biçimi haline gelmiş artık.

"Ne siyaset ne CHP'li vatandaşlarımız bunu hakediyor"

Çelik, CHP'nin çürümüş siyasi senaryo üretim merkezi haline geldiğini öne sürdü, "Ne siyasi hayatımız ne de CHP’ye destek veren vatandaşlarımız hakediyor bunu. Siyasi çürümüşlüğün sembol olaylarından biriyle karşı karşıyayız" diye yazdı.

AK Parti sözcüsü, CHP genel merkezini isim vermeden 'kumpas kuran bir merkez'e benzetti, hem Cumhurbaşkanı Erdoğan hem iftira atılan CHP'li siyasetçilerden af dilenmesi gerektiğini belirtti:

Çürümüş bir siyaset tarzının, suçunu itiraf eden boş meydan okumalarını görüyor herkes. Kendi parti içi rakiplerini zora sokmak için yalan haber üreten, yalan siyasetine sarılan, kumpas kuran bir merkez olduğu ortaya çıktı. 

Bu merkez en ufak sorumluluk duygusuna sahipse, Cumhurbaşkanımızdan özür dilemelidir. İftira attıkları CHP’li siyasetçilerden af dilemelidir... Sahte plakalardan daha sahte bir senaryonun sahipleri olarak herkese özür borçları vardır.

Bu merkez en ufak sorumluluk duygusuna sahipse, Cumhurbaşkanımızdan özür dilemelidir. İftira attıkları CHP’li siyasetçilerden af dilemelidir... Sahte plakalardan daha sahte bir senaryonun sahipleri olarak herkese özür borçları vardır.  Ürettikleri bu çirkin senaryolar yüzünden tüm milletimize ve CHP kimliğini kullanarak yaptıkları bu çirkin işlerden dolayı CHP’li vatandaşlarımıza özür borçları vardır.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@