O partinin liderinden skandal hezeyan: Diyanet rakı masasında kuruldu!

Eski CHP'li Gelişim ve Demokrasi Partisi Genel Başkanı Özlem Ağırman, Diyanet'in alkolle mücadele edemeyeceğini belirterek skandal açıklamalarda bulundu.

Dosya 25.12.2020 - 20:47 25.12.2020 - 20:47

Daha önce CHP Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanlığı ve CHP Tuzla İlçe Yönetim Kurulu İlçe Sekreterliği görevi yapan Gelişim ve Demokrasi Partisi Genel Başkanı Özlem Ağırman'ın skandal açıklamaları tepki çekti.  Ağırman, 2015 yılında uğradığı silahlı saldırı sonrası yaşamını yitiren CHP Tuzla Eski İlçe Başkanı mimar Tekin Ağırman'la evliydi ve bir dönem de şarkıcılık yapmıştı.

'DİYANET RAKI MASALARINDA KURULDU'

Diyanetin bugün camilerde okuttuğu Cuma Hutbesi'ne atıfta bulunan Ağırman, ''Diyanet bugün bütün varlığını "siyasal İslam" noktasına çekti. Diyanet işleri başkanı aşırılıkla mücadele eden Yeşilay değildir, alkollü içecekle, yaşam biçimiyle doğrudan mücadele edemez, fetva veremez. Çünkü Diyanet de cumhuriyet de aynı rakı masalarında kuruldu, bu şereftir.'' ifadelerini kullandı.

TAKİPÇİLERİ DE TEPKİLİ

Bir STK yapılanması olan Yeşilay ile Diyanet'i bir tutan Ağırman'ın yaşadığı kavram karmaşası ve skandal ifadelere tepki gecikmedi. Söz konusu açıklamaya takipçilerinden de tepki gecikmedi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@