Numan Kurtulmuş'tan sert tepki: "Takipçisi olacağız!"

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş Elmalı Davası ile ilgili mahkemeden çıkan karara tepki göstererek bu konunun takipçisi olacaklarını söyledi.

Gündem 29.06.2021 - 21:47 29.06.2021 - 21:47 Bülent Deniz

2019'da iki çocuğun cinsel istismara maruz kalmasına ilişkin Antalya'nın Elmalı ilçesinde görülen davada sanıkların tutuksuz yargılanıyor olmaları tepki çekti. Elmalı Cumhuriyet Başsavcılığı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sanıkların tutuklu yargılanmalarını talep edereken hükümet yetkilileri, "Sanıkların en ağır cezayı almasını" istedi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Hakimler ve Savcılar Kurulu'nun (HSK) hukuki süreçle ilgili inceleme başlattığını açıkladı. Olayla ilgili bir tepki de AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'tan geldi. 

Kurtulmuş, yayımladığı tweet'te "Elmalı Davası'yla ilgili toplumsal vicdanın sesi dinlenmelidir. Çocuk istismarı konusunda yargı makamları gerçeğin ortaya çıkması ve adaletin yerini bulmasındaki aciliyet konusunda en yüksek hassasiyeti ortaya koymalıdır. Sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız." dedi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@