NASA'dan flaş açıklama: "Eninde sonunda uzaylılarla tanışacağız!"

NASA şefi ve eski astronot Bill Nelson, Pentagon'un UFO raporunun ardından evrende başka yaşamların var olduğu konusundaki ısrarlı tavrını sürdürüyor.

Bilim, Teknoloji 08.07.2021 - 17:36 08.07.2021 - 17:36 Bülent Deniz

NASA Yöneticisi ve eski astronot Bill Nelson, insanların evrende kendi varlığının dışında akıllı yaşam olduğuna dair bir işaret alacağına dair inancını koruyor.

"YALNIZ OLMAYABİLİRİZ" İMASI

Konuyla ilgili olarak, daha önce birtakım açıklamalarda bulunan Nelson, ikinci kez insanların evrende yalnız olmayabileceğini söyledi.

Nelson, evrenin yaşı ve genişliğine işaret ederek, evrende muhtemelen başka yaşamların var olduğunu yineledi. Buna dair bir gösterge alacaklarını da öne sürdü.

78 yaşındaki eski astronot konuyla ilgili olarak "13,5 milyar yıllık bir evrene sahipseniz, başka bir güneş ve bizimki gibi bir atmosfere sahip bir gezegen vardır" dedi.

NASA ARAŞTIRIYOR

Nelson, açıklamalarını şöyle sürdürdü: 

“Mars'ta, diğer gezegenlerde, kozmosta yaşam arıyoruz, yaşanabilir bir atmosfere sahip gezegenlere sahip diğer güneşleri belirlemeye çalışıyoruz.” 

NASA'nın Ingenuity helikopteri hali hazırda Kızıl Gezegende, misyonun hedeflerinden biri olarak fosilleşmiş yaşam kanıtları arıyor.

KARŞILAŞTIK AMA TANIŞMADIK

Pentagon'un geçen ay tanımlanamayan hava cisimleri ile ilgili raporunun yayınlanmasından sonra Nelson, gizli versiyonu gördüğünü ve orada açıkça bir şey olduğuna inandığını söylemişti.

Nelson, Haziran ayı sonlarında CNN'e verdiği demeçte, "Biz bunun bir düşman olduğunu düşünmüyoruz. Fakat henüz bir iletişimimiz yok” demişti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@