MYK toplantısı sonrası AK Parti Sözcüsü Çelik'ten önemli açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan MYK sonrası AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik flaş açıklamalarda bulunuyor.

Gündem 09.08.2021 - 17:50 09.08.2021 - 17:53

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantıda, orman yangınlarıyla mücadele konusu ele alındı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, toplantının ardından açıklamalarda bulunuyor.

Çelik'in açıklamalarından öne çıkanlar:

Ülkemiz yangın felaketinden sel felaketine kadar bir çok felaketle karşı karşıya kaldı. Hayatını kaybedenlere rahmet diliyoruz.

MYK'da gündem başlıklarımızın başında orman yangınları vardı. Cumhurbaşkanımız geniş kapsamlı bir değerlendirme yaptı. Büyük oranda bir artışla orman yangını tablosuyla karşı karşıya kaldık.

Karşılaştığımız tablolardan en ağırlarından biri. 43 vilayette 260 adet orman yangını meydana geldi. 4 adet yangına müdahale çabaları sürüyor.

Antalya Valiliği emrine AFAD, İçişleri, bakanlıklar tarafından 52.5 milyon liralık nakdi kaynak aktarıldı. Muğla Valiliği emrine 17.5 milyon liralık nakdi yardım gönderildi.

Dünyanın çeşitli yerlerinde haritaya baktığınızda pek çok yangın devam ediyor. Orman teşkilatımızın kahramanlığına teşekkürlerimizi bir kez daha sunuyoruz.

Orman yangınlarıyla ilgili her sene geniş bir senaryo ile hazırlık yapılıyor. Toplam 21 bin 90 personelle hazırlık her sene sözkonusu oluyor.

1178 arazöz, 2277 müdahale aracı, 501 iş makinesi olmak üzere 4311 araç bulunuyor. dünyada ilk oalrak İHA'ların kullanılmasıyla büyük bir kapasiteye sahipler.

43 ilde 260 yangın çıktı, 256'sı kontrol altında.

Ayrıntılar geliyor...

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@