Mustafa Süs yazdı: 'Türedi kitle'

Habervakti.com yazarı mustafa Süs kaleme aldığı son yazısında son zamanlarda sık sık dile getirilen ve artık klişeleşmeye doğru evrilen söylemlerin altını çizerek "Türedi kitle" başlığı altında topladı.

Gündem 25.01.2021 - 10:26 25.01.2021 - 10:26 Bülent Deniz

işte eğitimci yazar Mustafa Süs'ün dikkat çeken o yazısı:

TÜREDİ KİTLE 
İmanın zayıflamasını zamana ve kişisel tercihe değil de iktidara yükleyen tuhaf bir bakış açısı türedi son zamanlarda... 
Ve aynı zamanda ülkenin adım adım şeriata doğru gittiğine hükmeden ve bunu da iktidara yükleyen daha tuhaf bir bakış açısı türedi son zamanlarda. 

İnsanların yaşam tarzına her fırsatta müdahale ediliyor, bunun sorumlusu da iktidar diyen tuhaf bir kitle türedi son zamanlarda. 
İnsanların yaşam tarzına müdahale edilmiyor nesil gittikçe dinden imandan uzaklaşıyor bunun sorumlusu da iktidar diyen bir başka tuhaf kitle türedi son zamanlarda. 

Türkiye gittikçe batıdan kopup doğuya doğru kayıyor, ciddi bir eksen kayması yaşanıyor böyle giderse Ortadoğu ülkesi haline geleceğiz diyen tuhaf bir kitle türedi son zamanlarda. 
Türkiye Avrupa Birliği rüyası ile yatıp kalkıyor, batıya uyum sağlamak için iktidar, reform adı altında ülkeyi batıya yaklaştırıyor diyen değişik tuhaf bir kitle daha türedi son zamanlarda. 

Kur'an Kursları, İmam Hatipler, Seçmeli Din Dersleri falan derken Osmanlı'ya doğru evriliyoruz bunun suçlusu iktidar diyen tuhaf bir kitle türedi son zamanlarda. 
Kuru kuruya Kur'an Kursu, içi boş İmam Hatip, işe yaramaz Seçmeli Din Dersleri, dindar bir nesil yetiştirmekten çok uzak, bunun suçlusu da iktidar diyen daha da tuhaf bir kitle türedi son zamanlarda. 

Türkiye'de sadece iktidara yakın kimselere makam mevki veriliyor, en önemli yerlere kendi adamlarını atıyorlar, sürekli kadrolaşma var, diyen tuhaf bir kitle türedi son zamanlarda. 
Hükümet kendi kadrosunu kuramadı, kendi adamlarını önemli yerlere getiremedi, yetişmiş kalifiye eleman sıkıntısı çekiliyor, o yüzden bocalıyor diyen daha da tuhaf bir kitle türedi son zamanlarda.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Yorumlar
İsrail'de, aşı karşıtları Başbakan Bennett'in evini bastı!
Adil Öksüz, Erdoğan'a yapılması planlanan suikast girişimini Gülen'e onaylatmış
47 yıl sonra ilk cuma namazı! Kapalı Maraş'ta tarihi anlar...
Gün oldu devran döndü! Mustafa Özer'den Ruşen Çakır'a gönderme...
Casus yazılım skandalı büyüyor! Macron cep telefonunu değiştirdi...
Taliban: Türkiye'nin Afganistan'a girmesine izin vermeyeceğiz
Fahrettin Altun açıkladı: HaberTürk'ü kınıyoruz!
CIA raporundaki şok 'Erbakan' detayı! En büyük problem teşkil eden kişi...
Amerikan Vakfı'nın fonladığı medya kuruluşlarının aldığı rakamlar ortaya çıktı
Türkiye'nin Kıbrıs için sunduğu iki devletli çözüm önerisini ABD reddetti
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@