Metin Feyzioğlu'ndan kritik doğal gaz açıklaması: FETÖ önce...

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Doğu Akdeniz ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Türkiye'nin büyük doğal gaz rezervi keşfini değerlendiren Feyzioğlu, FETÖ'nün ilk önce donanmamızı hedef aldığını hatırlattı.

Gündem 26.08.2020 - 23:22 26.08.2020 - 23:22 Bülent Deniz

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Doğu Akdeniz meselesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Feyzioğlu, Türkiye'nin Libya ile yaptığı anlaşmanın önemine değinerek, Türkiye'nin 'Mavi Vatan' konusunda haklı ve haklılığını korumaya da kararlı olduğunu vurguladı.

TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, dünya gündemine bomba gibi düşen Karadeniz'de bulunan doğal gaz rezervi ve Doğu Akdeniz hususunda sosyal medya hesabından değerlendirmeler yaptı.

"Yabancı şirket teknolojisi ile bu mümkün değildi"

Karadeniz'de bulunan rezervin, milleti sevindirdiğini ve gururlandırdığını belirten TBB Başkanı, Türkiye'nin, keşfi kendisine ait doğal gaz arama ve sondaj filosu ile yaptığını, kiralanacak yabancı şirket teknolojisi ile bunun mümkün olmadığını belirtti.

"Akdeniz'de böyle bir filosu olan hiçbir devlet yok"

Feyzioğlu, Türkiye'nin 3 sondaj ve 2 sismik araştırma gemisine sahip olduğunu bildirerek Akdeniz'de böyle bir filoya sahip hiçbir devletin bulunmadığını kaydetti.

"Kullanılan teknolojinin milli olması ile de gurur duyuyorum"

Feyzioğlu, Oruç Reis araştırma gemisinin de ciddi kaynaklara ulaşma yolunda ilerlediğini, keşfedilen ve keşfedilecek doğal gaz kaynakları kadar, kullanılan teknolojinin de milli üretim olması ile gurur duyduğunu söyledi.

"FETÖ önce donanmamızı hedef almıştı"

Türkiye'ye ihanet eden Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ), Ergenekon ve Balyoz kumpasları ile öncelikle donanmayı hedef aldığını vurgulayan Feyzioğlu, FETÖ'nün ipini ellerinde tutan emperyal güçlerin, Türkiye daha Doğu Akdeniz'de doğal gaz aramadan, daha Karadeniz'de doğal gaz yatakları bulmadan, Türkiye'nin kararlı bir irade ile bu işin üzerine gittiğinde bulacağını bildikleri için Türk donanmasını hedef aldığını, konunun bu olduğunu belirtti.

"Türkiye'ye yeni bir Sevr'i dayatma peşindeydiler"

Feyzioğlu, Türkiye'den önce ne bulacağını bildiklerinden Türkiye'yi donanmasız, dolayısı ile hakkı olanı koruma gücünden mahrum bırakıp Türkiye'ye yeni bir Sevr'i dayatma peşinde olduklarını bildirdi.

Yunanistan'a kıta sahanlığı tepkisi

İsrail ve Mısır ile birlik olan Yunanistan'ın, Fransa'nın da desteğini arkasına alarak Türkiye'ye yeni bir "Sevr'i" dayatmaya çalıştığını ifade eden TBB Başkanı Feyzioğlu, Yunanistan'ın adaların da kıta sahanlığı olduğu yönündeki tezine tepki gösterdi.

Adanın ana kara olmadığını, dolayısıyla uzantısının kıta sahanlığı olarak tanımlanmasının mümkün olmadığını belirten Feyzioğlu, Avrupa'nın şımarık çocuğu Yunanistan'ın tezini, "Yepyeni bir Sevr" olarak nitelendirdi.

Yorumlar
Oğuzhan Asiltürk'ten Saadet Partisi'ne çağrı: Bana itaat sözü verdiniz
Sosyal medyada gündem olmuştu! Dilipak'tan kadın sporcuların tartışılan giyim tarzı hakkında açıklama...
HDP'li Meral Danış Beştaş'ın 'aşı' açıklaması güldürdü!
Türkiye, Azerbaycan ve Pakistan arasında Bakü Beyannamesi imzalandı
Yapılan darbe sonrası, Türkiye ve Tunus arasında ilk temas! İşte detaylar...
Hangi hakla? O ilde aşı olmayanlar düğünlere alınmayacak!
CHP'li Tanju Özcan, Akşemseddin'in mezarını da mı sınır dışı edecek?
Cumhuriyet yazarı Miyase İlknur, Mehmetçiğe 'ihraç ürünü' dedi
Deniz Baykal hakkındaki tüm iddialara cevap verdi! Hükümetin iki kararına destek verdi...
İhsan Şenocak kendisini linç edenlere böyle cevap verdi!
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@