Macron'u bozguna uğratan Sofi'nin hikayesi

Yazar Mustafa Özcan, İslam'ı yeniden yapılandırmak isteyen Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Mali'de esir düşen Fransız bir kadın tarafından nasıl bozguna uğratıldığını kaleme aldı.

Gündem 25.10.2020 - 22:00 25.10.2020 - 22:00

İşte Özcan'ın o yazısı:

Doğrudan İslam'ı hedef alan ve İslam'ın yeniden yapılandırılmasını isteyerek yaratıcılığa soyunan Macron Mali'den gelen bir esir kadın tarafından bozguna uğratıldı.

Manevi olarak, psikolojik olarak Macron'un sırtı yere geldi. Tam anlamıyla tuş oldu. İslam'a meydan okuyan Macron Mali'den gelen eski esir bir Fransız kadının, karşısında Müslümanlığını ilan etmesiyle süngüsü düştü, yenildi. İslam'ın krizde olduğunu savunan Macron inadına 75 yaşında bir Fransız kadının krize doludizgin gitmesi karşısında pes etti. Hem de onca esaretten sonra kendisini esir edenlerin dinini seçti. Oysaki Fransız Cumhurbaşkanı İslam'dan türemiş kitleleri veya düşünceleri değil bizzat İslam'ın kendisini hedef seçerek azgın seleflerinin çığırına tüy dikti. Daha önce İngiliz başbakanlarından ve müstemleke bakanlarından, Gladstone, 'Kur'an Müslümanların elinde kaldıkça onların sırtlarını yere getiremeyiz' demişti. Kur'an-ı Kerim'in Müslümanlara sarsılmaz bir kimlik verdiğini ve Kur'an ayakta ve hayatta kaldıkça Müslümanların inkıyat altına alamayacaklarını ve diş geçiremeyeceklerini söylemiştir. Somut bir hedef ortaya koyarak Kur'an-ı Kerim ile Müslümanların arasına girilmesini istiyordu. Berlusconi ise Batı medeniyetinin İslam medeniyetine üstün olduğunu söylemişti. Bush ise yeni bir Haçlı seferi başlatmaktan söz etmiştir. 

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@