Kulüpler Birliği Vakfı'nın yeni başkanı belli oldu!

Kulüpler Birliği Vakfı'nın yeni başkanı, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu oldu.

Spor 08.07.2021 - 18:27 08.07.2021 - 18:27 Bülent Deniz

Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı'na Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu seçildi.

Başkan seçilen Ağaoğlu, Türk futbolunun sıkıntılı bir süreçten geçtiği belirterek şunları aktardı:

"Türk futbolunun en sıkıntılı sürecinde başkanlık yapan hem Ahmet Nur Çebi başkanıma hem de Mehmet Sepil başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Kulüplerin sorunları büyük. Bunların büyük kısmı pandemiden kaynaklanıyor." 

"Yaşadığımız sorunları TFF'ye ileteceğiz"

"Bütün kulüp başkanlarının ortak isteği ve talepleri doğrultusunda, yaşadığımız sorunları içeren bir mektubu kaleme alarak TFF'ye ileteceğimizi sizinle paylaşmak istiyorum. İvedilikle profesyonel yapıya geçilmesi gerekiyor. Bunun bir sonraki adımının da 'Süper Lig Kulüpleri AŞ' olması yolunda 21 kulübümüzün de mutabakatını aldık. Kulüp başkanları olarak fahri olarak göreve gelen insanlarız."

"Kulüplerimizin gelirlerinde %60-70 oranında bir gerileme var"

"TFF'nin aldığı bir kararda, Kulüpler Birliği'nin de imzasının olması lazım. Ortalamaya bakınca, kulüplerimizin gelirlerinde %60-70 oranında bir gerileme var. Bu süreçten yüzümüzün akıyla çıkmazsak, Türk futbolunun geleceği adına iyimser olma şansımız yok."

"Trabzonspor Başkanı olmak, bir Trabzonlunun yaşayacağı en büyük onur. Kulüpler Birliği Başkanı olmak, diğer 20 kulübün gösterdiği teveccühe layık olmaktır. Onlarının güvenine layık olmak çok büyük bir sorumluluk ve onur."

Çebi: Kendi isteğim doğrultusunda ayrılıyorum

"Bütün arkadaşlarımın isteği doğrultusuyla geldiğim bu görevden, kendi isteğim doğrultusunda ayrılıyorum. Seçilen yeni başkanımız Ahmet Ağaoğlu'dur. Türk futbolunun zor dönemden geçtiği süreci, bundan sonra Ahmet Ağaoğlu taşıyacak. Başarılı olacağına inanıyoruz"

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@