Kripto para borsaları nasıl çalışır?

Birkaç gün önce gündeme bomba gibi düşen Thodex vurgunundan sonra insanlar kripto para borsası ile ilgili birçok soruyu merak ediyor. Peki Kripto para borsaları nasıl çalışır? İşte detaylar...

Ekonomi 26.04.2021 - 03:10 26.04.2021 - 03:10 Bülent Deniz

Kripto para değişen dünya düzeni ile birlikte ekonominin vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Öyle ki; işlem gören kripto para birimleri her geçen gün artmaya devam ediyor. Peki Kripto para borsaları nasıl çalışır?

Kripto para borsaları nasıl çalışır?

Kripto para borsaları, reel para birimleri veya kripto para birimi ile kripto para alış veya satış işlemleri yapabildiğiniz platformlardır.

Kripto para borsaları çalışma sistemi olarak birer değişim siteleridir.

Reel para varlığınızı bu siteler üzerinden istediğiniz kripto para birimine çevirebilir, kripto para varlığınızı farklı bir kripto para birimine veya reel para birimine çevirebilirsiniz.

Kripto para borsaları, geleneksel borsa sistemi ile çalışmaktadır.

Geleneksel borsa sisteminden tek farkı yatırımlarınızı kendi banka ve kripto para borsası hesabınızla yapabilir, bir aracı kuruma ihtiyaç duymazsınız.

Kripto para borsasında işlemler borsa kullanıcıları arasında yapılmaktadır.

Reel para birimi ile alış yapmak isteyen kullanıcı, kripto para birimini reel para birimi ile takas etmek isteyen başka bir kullanıcıdan alır.

Kripto para birimleri fiziksel karşılığı olmayan sanal para birimleridir.

Kripto para satın alma işlemleri de bu nedenle sadece internet siteleri üzerinden yapılabilmektedir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@