Kış aylarında çiçek bakımının püf noktaları nelerdir?

havaların soğumasıyla birlikte çiçekler daha özel bakıma ihtiyaç duyar. çiçeklerinizin canlılığını koruması ve solmaması için neler yapabilirsiniz detaylar haberimizde.

Kadın 23.12.2020 - 21:17 23.12.2020 - 21:17

Çiçek beslemek zevkli olduğu gibi emek isteyen bir durumdur. işte çiçek beslemenin püf noktaları.

⦁ Kış aylarında çiçekler yaz aylarına oranla daha az sulanmalıdır. Bitkinin su ihtiyacına dikkat ederek sulama yapılmalıdır.

⦁ Kış aylarında çiçekler dinlenme dönemine girerler. Bu nedenle gübreleme yapılması çiçeklere zarar vereceği için kışın çiçekler gübrelenmez.

⦁ Kış aylarında çiçekler ve böcekler dinlenme döneminde olduğu için kış aylarında bitkiler ilaçlanmaz.

⦁ Aralık ve Ocak aylarında tük bitki türleri uykuya geçtiği için budama işlemi bu aylarda yapılmalıdır.

⦁ Yaz kış beslenebilen kaktüsler için yapmanız gereken karanlık ortam yerine ışıklı bir ortamda tutulması gerekir. Çok fazla suya ihtiyaç duymaz bunun yerine damlalama yöntemiyle sulamamız yeterli olacaktır.

⦁ Aspirin bitki ve çiçeklerin dayanıklılığını arttırmaktadır. Bir aspirini ezip çiçeklerin suyuna ekleyebilirsiniz.

Doğal yaşam ortamı vahşi doğa olan bitkiler evcilleştirildiklerinde tıpkı hayvanlarda olduğu gibi evdeki şartların, doğal ortamlarındaki koşullar ile olabildiğince benzer olmasını dilerler. Bu yüzden de evde çiçek bakımı güneşi ayarlamak ve su vermekle bitmez. Çiçeklerinizin sağlıklı bir şekilde büyümelerini istiyorsanız çiçek bakımı rutininize düzenli temizliği de eklemelisiniz.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@