Kılıçdaroğlu'ndan, Livaneli'ye sert sözler! "Olayı başka bir atmosfere çekmek partiye ve Türkiye’ye ihanettir!"

CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde flaş açıklamalar yapan Zülfü Livaneli'ye sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "Türkiye’nin bu kadar derdi varken olayı başka bir atmosfere çekmek partiye ve Türkiye’ye ihanettir!" ifadelerini kullandı.

Gündem 06.07.2021 - 17:52 06.07.2021 - 17:52 Bülent Deniz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin eski genel başkanları Bülent Ecevit ve Deniz Baykal’a ilişkin olarak,  “Cemaati devlete ilk yerleştiren Tayyip Erdoğan değil, Bülent Ecevit’tir. Uzun lafın kısası, Ecevit, Baykal gibi insanlar sol filan değil, soldan hoşlanmayan, tipik Türk milliyetçileridir. Deniz Baykal Kürtleri, Alevileri, ezilenleri sevmez." açıklamaları tartışılan müzisyen, yazar ve yönetmen Zülfü Livaneli'yi, adını anmadan eleştirdi. Kılıçdaroğlu, "Türkiye’nin bu kadar derdi varken olayı başka bir atmosfere çekmek partiye ve Türkiye’ye ihanettir!" dedi.

Partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Kılıçdaroğlu, "Son günlerde garip bir tartışma var. Önce kendi ailemize seslenmek zorundayız. Mustafa Kemal Atatürk’ten bu yana CHP’de genel başkanlık yapmış olan herkesin başımızın üstünde yeri vardır. Türkiye’nin bu kadar derdi varken olayı getirip başka bir tartışma atmosferine çekmek hem partiye hem de Türkiye’ye ihanettir."  değerlendirmesini yaptı. 

Zülfü Livaneli ne demişti?

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@