Kenevirden üretilen ürünlerin arasında yok yok! Dilipak'ın 'kenevir'den kastı...

ABD'li Svn Space adlı bir firmanın kenevirden yapılan tekstil ve kozmetik ürünlerinin tanıtımını ve satışını yaparak dünyanın dikkatini çekmesi, Türkiye'de kenevir hammaddeli ürünlerin teşvik edilip, yaygınlaştırılması için çalışan sayılı isimlerden biri olan Abdurrahman Dilipak'ın verdiği mücadelenin de kadar yerinde olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Dosya 26.12.2020 - 16:16 26.12.2020 - 16:16

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bulunan ve tüm dünyaya kenevir hammaddeli tekstil ve kozmetik ürünleri satan Svn Space'in ürünleri tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başardı. 

KENEVİRDEN ÜRETİLEN ÇOK SAYIDA ÜRÜN VAR

Aralarında bebek yatağı, battaneyi, tulum, beşik çarşafları, çocuk kıyafetleri ve çok sayıda ürünü üreten firmaların ürünlerini tanıtan Svn Space, aynı zamanda kenevirden üretilmiş kozmetik ürünlerinin de satışını yapmakta. Kenevirden üretilen ürünlerin sağlıklı olduğunu ve çevreye verdiği olumlu katkının da çok fazla olduğunu vurgulayan şirket, kenevirden üretilen ürünleri öne çıkarma konusunda yoğun bir çalışma içinde yer alıyor.

DİLİPAK'IN KENEVİR MÜCADELESİ

Kenevir hammaddeli ürün üretimi konusunda Türkiye'de yıllarca verdiği mücadeleyle bilinen Abdurrahman Dilipak'ın anlatmak istediği faydalı bir konuyu bağlamından koparıp, uyuşturucu madde kullanımı seviyesine çekenlere de ders niteliği taşıyan gelişmelerin ilerleyen yıllarda daha da artması bekleniyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@