İYİ Parti'den Ümit Özdağ için flaş karar!

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı hakkında 'FETÖ'cü' iddiasında bulunan İYİ Parti vekili Ümit Özdağ, parti disiplin kuruluna sevk edildi. Özdağ'ın ihracı için İYİ Parti'li 81 il, 108 ilçe başkanı dilekçe vermişti.

Gündem 29.10.2020 - 18:20 29.10.2020 - 18:20

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit ÖzdağCNN TÜRK'te katıldığı 'Tarafsız Bölge' programında partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında "FETÖ'cü" olduğu iddiasını dile getirmişti.

Bunun üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na müracaat eden Kavuncu, Ümit Özdağ hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

DİSİPLİNE SEVK

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, partiye ve İstanbul İl Başkanına yönelik açıklama ve ithamları nedeniyle Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

'AKŞENER KARAR VERDİ'

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, söz konusu gelişme üzerine yaptığı açıklamada, partinin Genel Başkanı Meral Akşener'in, Özdağ'ın Disiplin Kurulu'na sevkine karar verdiğini açıkladı.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, yaptığı yazılı açıklamada, "İYİ Parti İstanbul Milletvekili sayın Ümit Özdağ'ın, partimiz ve İstanbul İl Başkanımız ile ilgili açıklama ve ithamları, kamuoyunun malumudur. Gelişmeler üzerine, il başkanlarımız ve 108 ilçe başkanımız, disiplin sürecinin başlatılması yönünde talepte bulunmuştur. Genel sekreterliğimize yapılan başvurular, bugün Sayın Genel Başkanımıza iletilmiş, Sayın Genel Başkanımız da başvuru ve talepleri değerlendirerek, Sayın Ümit Özdağ'ın Disiplin Kurulu'na sevkine karar vermiştir. Milletimizin bilgisine saygı ile sunarız" ifadesini kullandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@