İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya saldırı

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu Halk TV önünde darp edildi.

Siyaset 20.08.2021 - 14:23 20.08.2021 - 14:28

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya, Halk TV stüdyolarında katıldığı bir programdan ayrıldığı sırada yumruklu saldırı gerçekleştirildi.

Saldırıya ilk tepki gösteren isimlerden birisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu.

İmamoğlu, "İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya, yönelik yapılan saldırıyı kınıyorum. Sorumlular bir an önce yakalanmalı ve yargı önüne çıkarılmalıdır" dedi.

CHP'li Eren Erdem ise "İYİ Parti İstanbul İl başkanı Sn. Buğra Kavuncu’ya, katıldığı bir TV programı çıkışında gerçekleştirilen provokatif saldırıyı lanetliyor, Kavuncu’ya geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Siyaseti, gerilim ve sokak şiddeti arasına sıkıştıran kirli dili lanetliyorum…" mesajını paylaştı.

PROVOKATİF SALDIRIDA "GELECEK" ARAYIŞI!

Diğer yandan muhalefetin İYİ Parti'li Kavuncu'nun maruz kaldığı provokatif saldırıdan "gelecek" inşa etme çabası da dikkat çekti.

Kavuncu'nun yakın çalışma arkadaşı CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu saldırının arından paylaştığı "geçmiş olsun" mesajında "gelecek" vurgusu yaptı.

Kaftancıoğlu şu ifadeleri kullandı;

"İyi Parti İstanbul İl Başkanı, çok kıymetli mevkidaşım Buğra Kavuncu’ya yapılan saldırı da öncesinde yapılmış diğer saldırılar gibi kabul edilemez.

Saldıranlardan ziyade saldırtan anlayıştan hesap soracağız!

Sevgili Başkanım geçmiş değil gelecek olsun."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@