İsrail Savunma Bakanı Gantz'dan Hizbullah açıklaması!

İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, Lübnan Hizbullah'ının "yeni yollarla" İsrail'e meydan okuma girişimlerinde bulunduğunu öne sürdü.

Genel 20.04.2021 - 21:04 20.04.2021 - 21:04 Bülent Deniz

İsrail Kamu Yayın Kuruluşuna (KAN) göre, Gantz, ülkenin kuzey sınırında Lübnan topraklarında olası bir çatışma simülasyonunun gerçekleştirildiği tatbikata ilişkin incelemeleri sırasında yaptığı açıklamada, Hizbullah'tan gelen tüm tehditlere karşı koymaya hazır olduklarını belirterek, herhangi bir meydan okuma durumunda son derece ağır sonuçlara katlanması gerekeceği tehdidinde bulundu.

"Hizbullah'ın yeni yöntemler kullanmak da dahil olmak üzere aleyhimizdeki meydan okuma girişimlerinin farkındayız." diyen Gantz, konuya ilişkin detaylı bilgi vermedi.

İran'ın nükleer silah elde etmek için çabaladığını, ayrıca Hizbullah ve diğer örgütleri desteklemek gibi bölgesel faaliyetlerini sürdürdüğünü söyleyen Gantz, "İran'ın nükleer eşiğe ulaşmasını önlemek için ABD başta olmak üzere ortaklarımızla birlikte çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Viyana’da İran nükleer anlaşması görüşmeleri, 6 Nisan'da Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi adına AB Dış İlişkiler Servisi Genel Sekreter Yardımcısı ve Siyasi Direktörü Enrique Mora başkanlığında, taraf ülkelerin diplomatlarının katılımıyla başlamıştı.

Kapsamlı Ortak Eylem Planı (KOEP) olarak adlandırılan nükleer anlaşmanın seyri ve Mayıs 2018’de tek taraflı olarak anlaşmadan ayrılan ABD’nin dönüşünün ele alındığı toplantıya Almanya, İngiltere, Fransa, Çin, Rusya ve İran’dan üst düzey yetkililer katılmıştı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 7 Nisan'da Batı Kudüs’te Yahudi soykırımı (Holokost) olaylarının yıldönümü münasebetiyle düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Joe Biden başkanlığındaki ABD yönetimine İran ile yapılacak herhangi bir anlaşmanın İsrail’i bağlamayacağını söylemişti.

Yorumlar
Arab News'İN makalesi gündem oldu! KKTC'yi 5 ülke tanımak üzere
Bahçeli'den flaş 'Lozan' çıkışı: "Bu konu açılmamak üzere kapanmıştır"
Ayasofya Camii'nin ibadete açılışının birinci yılı geride kaldı!
Başkan Erdoğan'dan 'Ayasofya' mesajı! "Kıyamete kadar eksik olmayacak"
ABD'de PCR testleri yıl sonundan itibaren kullanılmayacak!
Bakanlıktan 'bedelli askerlik'le ilgili iddialara cevap
İsrail'de, aşı karşıtları Başbakan Bennett'in evini bastı!
Adil Öksüz, Erdoğan'a yapılması planlanan suikast girişimini Gülen'e onaylatmış
47 yıl sonra ilk cuma namazı! Kapalı Maraş'ta tarihi anlar...
Gün oldu devran döndü! Mustafa Özer'den Ruşen Çakır'a gönderme...
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
Anket Tümü

Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ankete Katıl

Gelişmelerden Haberdar Olun

@