İslam’ın kadim şehri Kudüs'ü keşfetmek ister misin? Bu uygulama tam size göre...

'Kudüs Rehberi' uygulaması, sizi İslam’ın kadim şehirlerinden biri olan Kudüs’ü keşfe davet ediyor. Kullanıcı dostu ara yüzü ve kolay kullanımı ile Kudüs'ü keşfetmeye başlayın. İşte detaylar...

Kültür-Sanat 07.09.2021 - 21:27 07.09.2021 - 21:41

Daha önce Mescid-i Aksa Rehberi adlı başarılı bir uygulamaya imza atan Mehmet Esmer, bu kez de Kudüs Rehber'i uygulamasını kullanıcıların beğenisine sundu.

Kullanıcı dostu ara yüzü ve kolay kullanımı ile Kudüs Rehberi uygulaması sizi, İslam’ın kadim şehirlerinden biri olan Kudüs’ü keşfe davet ediyor.

WhatsApp Image 2021-09-07 at 20.21.36

KUDÜS'ÜN ÖNEMİ

Kudüs, tarih boyunca pek çok farklı din ve etnik yapıya sahip topluma ev sahipliği yapmıştır. Bundan dolayı hem İslam hem de ehli kitap dinler açısından büyük önem taşımaktadır. Esas olarak Kudüs Müslümanlar ve İslamiyet için diğer toplum ve din mensuplarına göre çok daha farklı anlamlar ifade etmektedir.

Her şeyden önce İslamiyet’in ilk kıblesi Mescid-i Aksa Kudüs’te bulunur, İslam dininin en önemli isimlerinden Hz. Ömer Kudüs’ün ilk fatihidir, ilerleyen asırlarda önde gelen İslam kahramanlarından Selahaddin Eyyubi de bu ünvanla şereflenmiş ve kaybedilen Kudüs’ü özgürlüğüne kavuşturmuştur.

WhatsApp Image 2021-09-07 at 20.21.35

UYGULAMADA NELER VAR?

Herkes için farklı anlamlar içeren Kudüs’ü her yönü ile tanıtmak ve detaylı bilgi vermek için, tarihinden coğrafi yapısına, etnik özelliklerinden, kültürel mirasına kadar birçok konuda kapsamlı bilgiler ve görseller içeren Kudüs Rehberi uygulaması:

- Kudüs Tarihi
- Kudüs’ün etnik yapısı
- Kudüs’ün coğrafi özellikleri
- Toplumsal yapısı ve
- Müslümanların Kudüs’te bıraktığı izler gibi birçok konuda detaylı bilgiye anında ulaşabilirsiniz.

Kudüs Rehberi Uygulaması Özellikleri:
Uygulama içerisinde bulunan özel bölümler ile kategori bazlı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bunlar:
1. Kudüs Tarihi ve Arşivi
Bir konunun tarihini bilmeyen elbette ki bugünü hakkında da doğru analizler yapamaz, doğru bilgiye ulaşamaz mantığı ile sizler için Kudüs Tarihini ve arşivlerde bulunan bilgi, belge ve resimleri burada derledik. Bu bölümde yerli ve yabancı birçok kaynaktan derlenmiş güvenilir ve sağlam bilgiye en kısa sürede ulaşabilirsiniz.
2. Kudüs cami, medrese, mescit ve okulları
Kudüs’te bulunan İslamiyet ve diğer dinlere ait kutsal mekânları, şehirde yaşamış toplumlara ait eserleri burada inceleyebilirsiniz. Konumlarını görüntüleyebilir ve orijinal fotoğraflarına erişebilirsiniz.
3. Kudüs’te bulunan türbeler, mezarlıklar, tekke ve zaviyeler
Kudüs tarihinde önemli izler bırakmış kanaat önderlerinin hizmet etiği mekânlar ve bu şahıslara ait mezar ve türbeler hakkında en detaylı bilgiye Kudüs Rehberi uygulaması ile kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.
4. Kudüs Gezi Rehberi
Kudüs Rehberi uygulamasını aynı zamanda gezi rehberi olarak da kullanabilirsiniz. Kudüs’e geldiğiniz ilk andan itibaren gezi rotaları, pratik bilgileri, görülmesi gereken mekânları tek tuşla görüntüleyebilir ayrıca konum bilgisine de anında ulaşabilirsiniz.
5. Kaynaklar
Uygulamamızı geliştirirken yararlandığımız tüm yerli yabancı kaynaklara menüler kısmından ulaşabilirsiniz. Bununla beraber aynı menüyü kullanarak dilek, öneri ve şikâyetlerinizi uygulama yapımcılarıyla iletişime geçerek dile getirebilirsiniz.

WhatsApp Image 2021-09-07 at 20.21.35 (1)

Kudüs Rehberi Diğer Özellikleri:

Kudüs rehberi uygulaması tamamen bir gezi ve kültür rehberi uygulaması olarak sizlere özel geliştirildi. İçerisinde cadde ve mahallelerden, önemli kişilere ait mezarlara kadar Kudüs hakkında aklınıza gelebilecek her türlü sorunun cevabını bulabilirsiniz. Ayrıca, tarih boyunca burada yaşayan birçok ilim önderinin hizmet ettiği yaygın ve örgün eğitim kurumlarının şehrin kimliğine bıraktığı izlere detaylı bir şekilde ulaşabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kudüs geçmişte olduğu gibi bugün de birçok medeniyet, etnik ve dini yapı ve düşünce için paha biçilemez bir değere sahiptir. Bu değere en iyi şekilde sahip çıkmak ancak bu konuyu detaylı bir şekilde öğrenmekten geçer. Zira tarih bilmek bizim için geleceğe doğru tutulmuş bir ışık gibidir. Bu amaçla hazırlanan, kapsamlı bilgilerin derlendiği Kudüs rehberi uygulamasını kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Siz de hemen indirin ve bu ayrıcalığın tadını çıkartın...

UYGULAMAYI İNDİRMEK İÇİN:

ANDROİD İÇİN TIKLAYINIZ

IOS (APPLE CİHAZLAR İÇİN) İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@