İşgal devleti İsrail kapıları açıyor! Kudüs ziyaretlerinin başlaması bekleniyor...

İşgal devleti İsrail kapılarını turistlere açmaya hazırlanıyor. Bu karara göre Kudüs ziyaretlerinin de yakında başlaması bekleniyor.

Filistin 28.04.2021 - 01:34 28.04.2021 - 01:34 Bülent Deniz

İşgal devleti İsrail'de Turizm Bakanlığı, ülkeye yabancı turist kabul etmenin hazırlıklarını başlattı.

Turizm Bakanlığının hazırladığı plana göre, sadece aşı olmuş turistlere giriş izni verecek olan İsrail, 23 Mayıs'tan itibaren az sayıdaki turist kafilelerine kapılarını açacak. Bakanlık, ilerleyen haftalarda bu kotayı genişletmeyi planlıyor. Turizm Bakanı Orit Farkash-Hacohen, yalnız seyahat eden turistlere ise Temmuz ayından itibaren izin verilmesinin planlandığını açıkladı.

Turizm Bakanlığının planı, aşılanmış turistlerin, uçağa binmeden önce negatif PCR testi sonucu göstermelerini ve İsrail'e indikten sonra da antikor testine girmelerini öngörüyor.

Bakanlık, İsrail dahil birçok ülkede aşı kampanyalarının dışında tutulan 16 yaş altındaki turistlereyse, yanlarında aşılanmış ebeveynleri olsa dahi giriş izni verilmemesini planlıyor.

NETANYAHU'NUN ONAYI BEKLENİYOR

Turizm Bakanlığının hazırladığı planın hayata geçirilebilmesi için Başbakan Benyamin Netanyahu liderliğindeki kabine tarafından onaylanması gerekiyor.

SAĞLIK BAKNALIĞK TEMKİNLİ

İsrail Sağlık Bakanlığı ise planın Haziran ayı sonlarına doğru ertelenmesi yönünde tavsiyede bulundu. Sağlık Bakanlığı, bu tavsiyesine, dünya genelindeki yüksek vaka oranı ve yeni varyantların ortaya çıkmasını gerekçe gösterdi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@