İngiltere'yi sarsan 'hasta adam' manşeti

İngiltere'de mutasyona uğrayan virüs nedeniyle birçok ülke İngiltere'ye kapılarını kapadı. Türkiye'nin de içinde olduğu birçok ülke hava ulaşımını durdurdu. İngiliz basınında yer alan haberlerde tüm dünyanın İngiltere'ye kapılarını kapatması yer aldı. İngiliz gazetesi Daily Mirror İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın fotoğrafının üzerine, "Avrupa'nın hasta adamı" manşetini attı.

Dünya 21.12.2020 - 17:23 21.12.2020 - 17:23

Mutasyona uğrayan virüs nedeniyle neredeyse tüm dünyanın İngiltere'ye kapılarını kapaması İngiliz basınında yer aldı.

Times gazetesi, "Avrupa kapılarını İngiltere'ye kapattı" manşetiyle yayımlanırken Daily Mirror İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın fotoğrafının üzerine, "Avrupa'nın hasta adamı" manşetini attı.

IZTIRAP DAHA SÜRECEK!

Daily Mail, "En kötü Noel, ıztırap daha sürecek gibi gözüküyor" manşetini, Financial Times gazetesi ise "Kontrolden çıkan Covid-19 mutasyonu kısıtlamaların aylarca kalması demek" manşetini kullandı.

BBC'de yer alan habere göre Guardian gazetesi ise Başbakan Johnson'ın daha önceden harekete geçmesi gerektiğini savundu:

"Covid vakalarındaki yükselişin neden kaynaklandığını tam olarak bilmesi mümkün olmasa da bakanları bir haftadır bir şeylerin yanlış gittiğinin farkındaydı. Salı günü British Medical Journal ve Health Service Journal dergileri, durumun bu şekilde devam etmesi takdirinde Noel'de planlanan kısıtlamaların devreye sokulmaması halinde bile yılbaşında hastanelerde 19 bin Covid hastasının olacağını tahmin ediyordu; ki bu da nisan ayındaki birinci dalganın zirvesiyle aynı rakam."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@