İmamoğlu'ndan sağlık çalışanlarına kötü haber! Ücretsiz ulaşıma veto...

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 14 Temmuz'da meclisten geçen sağlık çalışanlarının toplu taşıma ve İSPARK'lardan ücretsiz yararlanma süresinin yıl sonuna kadar uzatılması kararını veto etti.

Gündem 26.07.2021 - 17:10 26.07.2021 - 17:18

Ücretsiz kullanım hakkı hem toplu ulaşımı kullanmak hem de İSPARK'ları kullanmayı kapsıyordu. 

İstanbul’da sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım hakkı en son 12 Mart 2021 tarihinde süresi uzatılmıştı.

Sağlık çalışanları İstanbulkart ile tüm toplu taşıma araçlarını ve İSPARK otoparklarını ücretsiz olarak 30 Haziran 2021 tarihine kadar kullanabilmesi öngörülmüştü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'nde alınan kararla, sağlık çalışanları İstanbulkart ile tüm toplu taşıma araçlarını ve İSPARK otoparklarını ücretsiz olarak 30 Haziran 2021 tarihine kadar kullanabilecekleri açıklanmıştı.

MECLİS'TE 31 ARALIK'A KADAR UZATILMASI KABUL EDİLMİŞTİ

14 Temmuz'da toplanan İBB meclisinde 14 Temmuz'daki toplantıda Cumhur İttifakının teklifi ile sağlık çalışanlarına tanınan hakların 31 Aralık'a uzatılması maddesi CHP ve İYİ Partili meclis üyelerinin hayır oylarına karşı AK Partili ve MHP'li meclis üyelerin evet oyuyla kabul edilmişti.

Sağlık çalışanlarının İSPARK A.Ş.'ye ait olan otoparklardan ücretsiz yararlanması için hazırlanan teklif, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Mart ayı 3'üncü toplantısında onaylanmıştı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@