'İmamoğlu o tarihte İBB'den istifa edecek!'

'Külliye'ye giden CHP'li' yalanı sonrası dikkat çeken iddialar ortaya atılıyor. Gazeteci Süleyman Özışık, Mart ayında Ekrem İmamoğlu'nun Belediye Başkanlığından istifa edip CHP Genel Başkanlığa aday olabileceğini öne sürdü.

Gündem 25.11.2019 - 15:35 25.11.2019 - 15:35

Gazeteci Süleyman Özışık, Türkiye Gazetesinde kaleme aldığı 'Yeter artık, kaynak yapmayın beyler!' başlıklı yazısında gündeme dair çarpıcı tespitlerde bulundu. Özışık, Mart ayında Ekrem İmamoğlu'nun Belediye Başkanlığından istifa edip CHP Genel Başkanlığa adaylığını koyabileceğini yazdı.

Özışık'ın 'Yeter artık, kaynak yapmayın beyler!' başlıklı köşe yazısındaki o kısım:

İzzet sahibi, haysiyet sahibi olmadıklarını bir kez daha gösterdiler. Bütün belgeler ortaya döküldükten sonra bile, kumpasın bizzat CHP tarafından kurulduğu ortaya çıkmasına rağmen hâlâ ekran karşısına geçip "Bakmayın siz o belgelere. Bize Cumhurbaşkanı Erdoğan kumpas kuruyor" diyorlar.
Diyebiliyorlar.
Örnek mi?
Faik Öztrak...
Adam hâlâ, "Bu kumpas bizimkilerin işi gibi görünse de işin içinde Saray var" diyor abi...
Ya Kemal Kılıçdaroğlu'na ne demeli? "Saray'a kimin girip çıktığını biliyorum" diyor ya!
Kâğıttepe'nin isminin Kâğıthane olduğunu bilmiyor. Mersin'in Akdeniz Bölgesi'nde olduğunu bilmiyor. Önündeki merdivenin hangi yöne gittiğini bilmiyor. Seyit Rıza’nın kim olduğunu bilmiyor. 5 ile 7’nin toplamının 12 ettiğini bilmiyor. İstiklal Marşı'nın ilk kıtasını bilmiyor, ama Saray'a kimin girip çıktığını biliyor!
Allah bunlara verdiği aklı almış birader. Vallahi almış ya! Yani içine düştükleri gülünç hâle bakar mısınız?
Bir kumpas kuracaklar ama bu kumpası bir süre önce yalan yazdığı için Milliyet gazetesinden kovulan Talat Atilla diye birine üfürüyorlar.
Talat Atilla da gidiyor, bir zamanlar "Zeki Müren doğurdu" diye, "Cerrahpaşa'da dünyaya gelen sakallı bebek hemen konuştu ve kıyametin iki gün içinde kopacağını söyledikten sonra öldü" diye manşetler atan bir başka yalancı gazeteciye bu yalanı üflüyor.
Sonra kendilerini savunmak için "Şu plakalı araçla Saray'a gitti" diye diretiyorlar. Araştırmalar sonucu ortaya çıkıyor ki Türkiye'de öyle bir araç plakası yok.
Günün sonunda kimin kime kaynadığı, kimin kime kaynak yaptığı belli değil.
Ha şimdi, bundan sonra ne olacağını size söyleyeyim.
Eğer CHP delegeleri bu pisliği temizlemek adına azıcık onurlu davranırsa Kemal Kılıçdaroğlu bu kumpasın altında kalır diye düşünüyorum. İstifa ederse şaşırmam ama istifa etmesi ya da Kurultay'ı kaybetme ihtimali durumunda koltuğu da Muharrem İnce'ye bırakmaz.
Kime bırakmak istediği belli...
Aslında bu işi 5 sene sonra yapmayı planlıyordu. Muharrem İnce’nin bir sürpriz yaparak o kişinin önünü kesmemesi için yapıldı kurdu kumpası ama başaramadı.
Şimdi süre daraldı…
Özetle…
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı önümüzdeki mart ayında istifa edip CHP Genel Başkanlığı'na oynarsa şaşırmayın!

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@