İhsan Şenocak kendisini linç edenlere böyle cevap verdi!

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın olimpiyatlarda Çin'i yenmesinin ardından İhsan Şenocak yaptığı açıklamalar dikkat çekti. Sosyal medyada linçe maruz kalan Şenocak, Cüneyt Özdemir'in konuğu oldu.

Gündem 27.07.2021 - 13:22 27.07.2021 - 13:46

İlahiyatçı İhsan Şenocak, A Milli Kadın Voleybol Takımı'mının son olimpiyat şampiyonu Çin'i yenmesinin ardından bir paylaşımda bulundu. Şenocak formaları eleştirerek, İslamiyet'e göre yaşanması çağrısında bulundu. Bunun üzerine Şenocak'a karşı sosyal medyada linç girişimi başladı.

RAHATSIZLIK DEĞİL DAVET

Şenocak, YouTube üzerinden yayın yapan Cüneyt Özdemir'in programına konuk oldu ve attığı tweete açıklık getirdi. Özdemir, "Voleybolcu kızlarımızda ne rahatsız etti sizi? İslam'a aykırı mı voleybol?" sorusunu sorunca karşılığında Şenocak, "Şimdi bir cenaze evine gidiyorsunuz cenaze evinde insanlar gülüyorlarsa onlara gülmeyin deyince siz gülmeye karşı olmuyorsunuz. Ya da bir ramazan gününde insanlar alenen ziyafette bulunuyorlarsa onlara oruç tutanlara bu ibadetlerine saygı gösterin, Ermeniler ve Rumlar bile saygı göstermişler. Siz onları bir ramazan gününde onları saygıya davet edince yemeğe karşı olmuyorsunuz." cevabını verdi.

MÜSLÜMANCA BİR HAYATA TARAFTARIM

Şenocak, "Neye karşıyım? Müslümanca bir hayata taraftarım. İslamiyet'te kadının bir tesettürü var. Siz de İslam diyarında yaşayan bir gazeteci olarak İslam kadınının tesettüründen haberdarsınız" deyince Özdemir, "Ama İslam'da zorlama yok isteyen giyer isteyen giymez. Burası İslam Cumhuriyeti değil Türkiye Cumhuriyeti" dedi.

MÜSLÜMAN SPORA NASIL KARŞI OLABİLİR Kİ?

Şenocak, "Benim ifademden bir zorlama çıkarabilir misiniz? Birinin hayat tarzına yönelik bir tenkit var mı? Popüler kültür sizi bir noktaya sevk edebilir sen oraya gitme burada dur diyorum" açıklamasında bulundu ve Özdemir'den de "Tesettürlü olsa voleybol oynasa sizin için problem yok mu?" sorusu geldi. Bunun karşılığında Şenocak, "Olmaz tabi ki. Müslüman spora nasıl karşı olabilir ki?" cevabını verdi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@