Hollanda, kahraman Türk'ü konuşuyor!

Yangın sırasında eve girip iki komşusunu alevlerin içinden alarak kurtaran Türk subaya, Hollanda Uluslararası Kahramanlık Madalyası takıldı.

Dosya 14.10.2018 - 23:40 14.10.2018 - 23:40

2017 yılında Hollanda'da yaşanan ve pek medyada yer bulmayan olayın kahramanın bir Türk olduğu ortaya çıktı! Hollanda'nın Amsterdam şehri Geuzenveld bölgesinde yaşayan Ekrem Karadeniz'in komşunun evinde yangın çıktı. Komşularının hayatından endişe eden Karadeniz İtfaiye ve ambulanslar henüz yoldayken canını hiçe sayarak yangın çıkan eve başına ıslak havlu sararak girdi! Önce baygın olan kadını alıp çıkarttı, ardından tekrar yanan eve girerek evin beyini kurtardı! Bu da yetmezmiş gibi içeride başka kimse olabilir endişesiyle yanan eve tekrar girerek hayatını riske eden Karadeniz'de yangından etkilendi! Bina alev ve duman içindeyken gelen ambulans evden çıkartılan iki kişi ve Karadeniz'i de hastaneye kaldırdı.(HOLLANDA ORDUSUNDA GÖREVLİ OLAN EKREM KARADENİZ, AMSTERDAM BELEDİYE BAŞKANININ YANINDA. ÖDÜLÜNÜ ALDIKTAN HEMEN SONRA)

KAHRAMANLIK ÖDÜLÜ ALDI

Olaydan iki gün sonra Polis ekiplerinin kendisine ulaştığı Ekrem Karadeniz'e iki kişinin hayatını kurtardığı için teşekkür edildi. Ardından Emniyet Müdürü, Hollanda Kara Kuvetlerinde görevli subay olan Ekrem Karadeniz'e komutanları eşliğinde teşekkür etti.

Karadeniz'e, kendi hayatını hiçe sayarak İki insanın hayatını kurtardığı için Amsterdam Belediye Başkanı Femke Halsema tarafından 11 EKİM 2018 TARİHİNDE Uluslararasi Kahramanlık Madalyası takdim edildi. (Bu madalya, hayat kurtaran ya da ciddi bir girişimde bulunan insanlara verilen bir kahramanlık ödüldür.)

Hakkında yaptığımız araştırmalarda Karadeniz'in 90 yaşında ki dedesi İsmail Karadeniz Meşhur Kunuri Savaşına katılmış bir Kore Gazisi. Büyük dedesi ise Çanakkale, Yemen ve İstiklal Gazisi. Ekrem Karadeniz bunlari 2013 yılında trt türk te yayınlanan ''Benim Hikayem'' adlı programda anlatmıştı.

 

AKILLARA MAİDE SURESİ GELDİ

Akıllara ise bir Türk vatandaşın bu denli fedekar ve yardım sever olması akıllara MAİDE Suresi 32. ayeti getirdi.

Bundan dolayı İsrailoğullarına (Kitap’ta) şunu yazdık: “Kim, bir insanı, bir can karşılığı veya yeryüzünde bir bozgunculuk çıkarmak karşılığı olmaksızın öldürürse, o sanki bütün insanları öldürmüştür. Her kim de birini (hayatını kurtararak) yaşatırsa, sanki bütün insanları yaşatmıştır. Andolsun ki, onlara resûllerimiz apaçık deliller (mucize ve âyetler) getirdiler. Ama onlardan birçoğu bundan sonra da (hâlâ) yeryüzünde aşırı gitmektedir.

HaberVakti

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@