Hayat Eve Sığar uygulamasına gelen güncelleme 'zorunlu aşı'nın habercisi mi?

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm vatandaşların kullanımına sunulan Hayat Eve Sığar uygulamasına gelen güncelleme 'Yakında zorunlu aşı mı geliyor?' sorusunu akıllara getirdi.

Gündem 14.08.2021 - 17:18 14.08.2021 - 18:42

Covid-19 aşı çalışmalarının hızla yürütülmesine rağmen artan vaka sayılarının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Aşı programımız bugüne kadar tercih ve teşvik konusuydu. Artık eğitim ve iş hayatının devamı sebebiyle her bir vatandaşımız için tercihe bırakılamayacak toplumsal bir ödev olmuştur.'' ifadelerini kullanarak 'zorunlu aşı'nın sinyallerini vermişti. Bu açıklamanın ardından benzer ifadeleri kullanan bazı STK'lar ve siyasetçiler çalışmaların başladığını göstermişti.

AŞI VE TEST BİLGİLERİ GELDİ

Son olarak Hayat Eve Sığar uygulamasında yapılan güncellemeyle birlikte zorunlu aşı tartışmaları iyice alevlendi. Sadece riskli ve risksiz durumunun yer aldığı uygulamaya 'aşılı-aşısız ve son 72 saat içinde test yaptırıp yaptırmadığınızın ilgisi' eklendi. Böylece HES'le aşı olup olmadığınız ya da son 72 saatte test yaptırıp yaptırmadığınız HES kodunuzun okunmasıyla anlaşılacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@