Hamile atı, sokak ortasında ölüme terkettiler!

Gündem 19.10.2018 - 10:31 19.10.2018 - 10:31
Bursa'nın İnegöl ilçesinde hamile olan at sokak ortasına ölüme terk edildi. Yol ortasında yerde yatan sahipsiz at belediye ekipleri tarafından kepçeyle yol ortasında kaldırılarak hayvan barınağına götürüldü.

YERDE YATAN AT İHBARI SONRASI EKİPLER OLAY YERİNE GELDİ

Edinilen bilgiye göre, olay Ertuğrulgazi mahallesi Zincirlikuyu Caddesi'nde meydana geldi. Yol ortasında yatan bir atın olduğunu ihbarı üzerine trafik ekipleri olay yerine gelerek önlemler aldı. İlk görünüşte bir aracın çarptığı düşünülen olayda gerçek sonradan ortaya çıktı.

VATANDAŞLAR ATI KALDIRMAK İÇİN UZUN SÜRE UĞRAŞ VERDİ

Trafik ekipleri olay yerinde gerekli önlemler alarak durumu belediye ekiplerine haber verdi. Atın bulunduğu alana gelen İnegöl Belediyesi hayvan barınağı ekipleri atı düştüğü yerden kaldırmaya çalıştı. Ancak bundan başarılı olamayınca olay yerine kepçe ve veteriner ekip çağrıldı. Ekipler gelene kadar yoldan geçen vatandaş atı kaldırmak için uzun süre uğraş verdi.

HAMİLE AT, KEPÇEYLE KALDIRILARAK HAYVAN BAKIM MERKEZİNE GÖTÜRÜLDÜ

İhbar üzerine gelen İnegöl Belediyesi Veteriner Müdürü Mesut Karıman ata sakinleştirici iğne yaptı. Daha sonra yaptığı kontrollerde atın gebe olduğu ve doğum yapmak üzere olduğunu tespit etti. Atın başına getirilen sular dökülerek kaldırmayı deneyen ekipler başarısız oldu. Son çare alt gelen kepçeye yüklenerek cadde ortasından kaldırılıp İnegöl Belediyesi hayvan bakım merkezine götürüldü. Kontrollü bir şekilde verilen trafik ise tekrar açıldı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@