Halis Karataş bindiği atı yumrukladı! İşte at yarışlarının görünmeyen yüzü...

At yarışı denilince akla gelen ilk isimlerden olan Halis Karataş bugünkü koşu öncesi bindiği atı yumruklarken görüntülendi.

Gündem 26.08.2020 - 20:37 26.08.2020 - 20:37 Bülent Deniz

At yarışı denilince akla gelen ilk isimlerden olan Halis Karataş, bindiği atı yumruklarken görüntülendi. Karataş'ın İstanbul'da yapılan bugünkü koşu öncesi bindiği Arts Man isimli ata vurduğu görüntüler izleyenleri şaşkına çevirdi.

'ÜZDÜN BİZİ' DİYEREK PAYLAŞTI

Görüntüleri ilk olarak servis eden sosyal medya kullanıcısı, "Halis Karataş da bunu yaparsa diğerleri ne yapmaz. Neden, niye, niçin? Yakışmadı sana Halis Karataş. Üzdün bizleri" ifadelerini kullandı.

KARATAŞ'A CEZA VERİLMESİ BEKLENİYOR

Karataş'ın bu hareketinin ardından Türkiye Jokey Kulübü'nden ceza alması bekleniyor. At yarışların gerçek yüzünün görünenin aksine çok acımasız olduğu sık sık dile getiriliyordu. Bahis sektörünün bir parçası olan at yarışları, daha fazla para kazanma hırsı yüzünden çok sayıda atın ölümüne neden olduğu da söylenenler arasında.

KARATAŞ ÖZÜR DİLEDİ

Karataş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "İstanbul'da bugün bindiğim ve son dönemde birlikte güzel birinciliklere imza attığım Arts Man ile aramda yaşananlar tüm yarışseverleri ve hayvanseveleri olduğu gibi beni de çok üzdü. Starta girerken huysuzluk yaparak diz kapağımı neredeyse kırılacak duruma getirmesi sonrasında can havliyle verdiğim tepki kabul edilebilir değil. Bu nedenle başta Arts Man ve ilgililerinden, sonra da tüm yarışsever ve hayvanseverlerden özür diliyor, bir daha böyle bir şey yaşanmayacağına söz veriyorum" dedi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@