Hackerlar, Donald Trump’ın web sitesini hackledi

Son günlerde hackerların en büyük hedefi haline gelen ABD Başkanı Donald Trump’ın web sitesi hacklendi. Hackerlar, Trump’ın sitesinden kripto para talep eti.

Dünya 29.10.2020 - 00:57 29.10.2020 - 00:57

Amerika Birleşik Devletlerinin oldukça çok konuşulan başkanı Donald Trump, seçimler de yaklaşınca adeta hackerların en büyük hedeflerinden biri haline geldi. Açıklamalarıyla, hareketleriyle ve başkanlık sürecinde yaptıklarıyla dünya çapında sürekli gündemde kalmayı başaran ABD Başkanı Donald Trump, ABD seçimlerinin yaklaşmasıyla hackerlar tarafından hedef alınmaya ve siber saldırılardan korunamamaya başladı.

Hem sosyal medya hesapları, hem de internet sitesi devamlı olarak siber saldırılara maruz kalan ABD Başkanı Donald Trump, tüm bu saldırılara rağmen Twitter hesabında maga2020! şifresini, LinkedIn hesabında ise sürekli kullandığı bir kelime olan “yourefired” kelimesini direkt olarak şifresi yapmıştı. Tüm hackerların hedefi halinde olmasına rağmen çok basit şifreler kullanan Trump’ın, şimdi de internet sitesi hacklendi.

Aslında internet sitesinin hacklenmesi ile Donald Trump’ın herhangi bir ilgisi bulunmuyor. Fakat hackerlar, Donald Trump’ın seçim kampanyalarında kullandığı donaldjtrump.com adlı web sitesini hackleyip, ardından bu site üzerinden kripto para talep etmeye başladı. Hackerlar, kripto para gönderen kişilere “Trump’ın itibarını zedeleyecek bilgiler” göndereceklerini açıkladı. Donald Trump ile ilgili sarsıcı belgelerin ellerinde olduğunu aktaran hackerlar, kripto para gönderenlere hangi belgeleri teslim etti şuanlık bilinmiyor. Diğer bir yandan ilgili sitenin yöneticisi olan Tim Murtaugh, konu ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Konuyla İlgili Araştırma Başlatıldı

ABD Başkanı Donald Trump’ın kampanya sayfasının yöneticisi olan Tim Murtaugh, sosyal medyada yayılan ekran görüntülerinin ve bu siber saldırının doğru olduğunu, ilgili kişiler hakkında soruşturma başlatıldığını belirtti. Kolluk kuvvetleri ile ortak çalışma yaptıklarına değinen Tim Murtaugh, şuan için ilgili bilgisayar korsanları hakkında herhangi bir bilgiye sahip olmadıklarını söyledi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@