Gündeme bomba gibi düştü! Meral Akşener partiye operasyon yapıyor

İYİ Parti'den istifa eden Balıkesir Bağımsız Milletvekili İsmail Ok, FETÖ iddialarıyla çalkalanan partiyle ilgili yeni iddialar ortaya attı. Ok, "İYİ Parti'de bir operasyon vardır. Operasyonun başı sayın Akşener'dir." ifadelerini kullandı.

Gündem 23.10.2020 - 02:18 23.10.2020 - 02:18

İYİ Parti'de 2. Olağan Kurultayı'ndaki liste kriziyle başlayan olaylar parti içindeki FETÖ iddialarıyla bambaşka bir hal almaya başladı. İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun FETÖ'cü olduğunu iddia etmesinin ardından bugün de Balıkesir Milletvekili İsmail Ok'un Meral Akşener'in partide operasyon yaptığı ve İYİ Parti eski Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen'in Sorosçu olduğu iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

CNN TÜRK ekranlarında 'Gece Görüşü' programında konuşan Bağımsız Milletvekili İsmail Ok "İYİ Parti'de bir operasyon vardır. Operasyonun başı sayın Akşener'dir." ifadelerini kullandı.

Hasan Seymen-Joe Biden toplantısı

İsmail Ok, "Hasan Seymen'in denge denetleme ağı, Joe Biden ile yaptığı toplantı, Türkiye'yi asimilasyonla suçlaması kongre sonrasında basında yer almıştır. Uğur Bey benim toplantıda Akşener'e CHP-HDP ortaklığı beni rahatsız ediyor dediğimde verdiği cevabın doğru olmadığını söyledi. Ben bir çağrıda bulunuyorum. İYİ Parti basın bürosu bunu kaydetti. Eğer bu söylediklerim doğru mu değil mi çıksın kamuoyuna bu kaydı versinler. Kamuoyu benim dediklerim doğru değil diyorsa ben milletvekilliğinden istifa edeceğim, hatta Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkmaya da hazırım. Akşener bana 'Ülkücülerden senden başka kimse rahatsız değil bu konuda' dedi." ifadelerini kullandı.

Hasan Seymen iddialara yanıt verdi

İsmail Ok'un iddialarının ardından Hasan Seymen, kendisi hakkındaki 'Sorosçu musunuz?' ve 'Biden ile görüştünüz mü?' sorularına yanıt verdi.

Seymen, "Beni Sorosçu olmakla, Biden'la görüşmem sebebiyle ve Kafkas Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Yardımcılığı dönemimde Çerkezlerin Türkiye'ye yerleştikten sonra dillerini ve kültürlerini koruyamamaları sebebiyle kullandığım ifadeler nedeniyle haksız şekilde konuşuyor. O dönemde ABD Başkan Yardımcısı Biden ile görüşmemizin nedeni şudur. 2011 yılında ben Kafkas Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Yardımcısıyken ki Türkiye'de 54 derneğin oluşturduğu bir federasyondur.

Bu federasyonun genel başkan yardımcısıyken İstanbul Politikalar Merkezi ve National Democratik Enstitü Ankara'da temsilciliği olan yeni anayasa çalışması yapılmış, akabinde denge denetleme mekanizmalarının yeni anayasada yerli yerinde yer alması için bir ağ oluşturma kararı verilmiş. Bize de böyle bir davet geldi. Ben de federasyonu temsilen ağın toplantılarına katıldım. 2011-2013 yılları arasında denge denetleme ağında yer aldık. Bir dönemde sözcülüğünü yaptım. O dönemde Joe Biden Türkiye'yi ziyaret edip o günkü Başbakanımızla görüşecekti. Türkiye'deki sivil toplumla da görüşmek istediklerini belirttiler. 20 kişi Tarabya Oteli'nde Biden ile toplu bir görüşme yapıldı. Bu görüşmeye ABD Büyükelçiliği, ABD Konsolosluğu ve Türk Dışişleri yetkilileri katıldı." dedi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@