Gain TV sahibi Gözde Akpınar kimdir? Gözde Akpınar nereli, kaç yaşında?

Yeni dijital platformlardan biri de Gain Medya oldu. Birçok önemli yapımı bünyesine katan Gain Medya son günlerin en çok konuşulan konularından biri oldu. Kullanıcılar Gain Medya sahibi kimdir, Gözde Akpınar nereli ve kaç yaşında sorularını araştırmaya başladı.

Gündem 30.12.2020 - 21:38 30.12.2020 - 21:38

Yeni dijital platformlardan biri de Gain Medya oldu. Birçok önemli yapımı bünyesine katan Gain Medya son günlerin en çok konuşulan konularından biri oldu. Kullanıcılar Gain Medya sahibi kimdir, Gözde Akpınar nereli ve kaç yaşında sorularını araştırmaya başladı.

GÖZDE AKPINAR

Gain Medya sahibi Gözde Akpınar 1980 yılında dünyaya gelen Gözde Akpınar, Filli Boya’nın kurucusu Celal Akpınar’ın kızıdır. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İşletme ve İktisat Bölümlerinden mezun olan Gözde Akpınar, 2003 yılında Betek Boya ve Kimya Sanayi çalışmaya başladı. 2005 yılında babası Celal Akpınar vefat ederken henüz 25 yaşında olan Gözde Akpınar şirketin başına geçemedi.

Gözde Akpınar bir röportajında babasının “Kaç kişi çalıştırıyorsan, o kadar insan akşam çorbasını içiyorsa yüzün gülsün. Eğer o kadar insan çorba içemiyorsa sen de aç kal’ dediğini ve kendisinin de babasının sözünden gideceğini söylemişti.

Celal Akpınar kimdir?

Filli Boya’nın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Celal Akpınar 1 yıl önce kansere yenik düşüp hayatını kaybetti. Şirketi 340 trilyon ciroya ulaştıran Celal Akpınar’ın vefatının ardından Gözde Akpınar, Türkiye önemli bir değerini kaybetti açıklamasında bulunmuştu. Celal Akpınar Filli Boya’da 2008 yılının Şubat ayında geldiği Yönetim Kurulu Başkanlığın başarılı bir şekilde sürdürmüş ve şirketi çok bir başarıya ulaştırmıştı.
Önce Yönetim Kurulu Üyesi olarak yönetime katılan Akpınar, Şubat 2008'de ilk kez Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. 

Gözde Akpınar, şirketin başına geçtiği günden bu yana sosyal sorumluluk projelerine ağırlık verdi. 2015 yılında Filli Boya Bilim Kampı projesini hayata geçirdi. 2016 yılında ise Filli Kadın Ustalar adlı proje ile kadınların erkek işi olarak görülen boya sektöründe yer almaları için farklı şehirlerde boyacılık kursları düzenledi.

Doğal yaşamın korunması ve sahipsiz hayvanlara yönelik desteğini Haçiko ve Haytap dernekleriyle sürdürüyor. Akpınar, psikoloji, sinema ve resimle ilgileniyor. Ayrıca lego, doğal yaşam fotoğrafçılığı ve seyahat etmek ilgi alanları. İyi bir okur. 

Betek Grubu’nun YönetimKurulu Başkanlığını üstlenen Gözde Akpınar, babasının vefatından bu yana geçen yedi yıllık süreçte şirketin cirosunu ikiye katlayarak 668 milyon TL’ye taşımış. Fakat bununla yetinmediğini ve hedefinin daha büyük olduğunu anlatıyor. Şirkette dümenin başına hazırlıksız yakalanarak geçtiğini ve yanındaki profesyonellerle erkek egemen alandaki işleri büyütmeyi başardığını ifade eden Gözde Akpınar, “Hedefim, şirketimizi bir gün Türkiye’nin ilk beşi arasına taşımak. Bunun için yeni alanlarla büyüyeceğiz” diyor. Ailenizden nasıl bir destek beklerdiniz? 
Ailemden tabii ki destek gördüm ama yeterli değildi. İşi bilmiyorlardı onlar da. Bu işi babam dışında bilen yoktu. O nedenle destekçim de yoktu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@